Prognoza astrologiczna na 2020 rok

with Brak komentarzy

Rok 2020 okaże się niezwykle istotny przede wszystkim dla osób posiadających Słońce, Ascendent, Księżyc lub inne osobiste planety w znaku Koziorożca i Raka a także Wodnika i Lwa. Skorzystają na nim Byki i Panny, trudności oczekiwać mogą Barany, Wagi i Strzelce. Dla pozostałych znaków rok nie będzie tak bardzo znaczący, nie znaczy to jednak, że nie czekają was zmiany lub wyzwania.

Przez większość roku w Koziorożcu przebywać będą Saturn, Jowisz i Pluton, zasilając znak swoją energią, do 21 kwietnia gości tam również Południowy Węzeł Księżycowy, stawiając przed osobami urodzonymi w pierwszej dekadzie znaku trudne wyzwania i komplikując sprawy, które wydawały się iść w dobrym kierunku. Całe szczęście w Koziorożcu do 19 grudnia 2020 roku przebywa także Jowisz, planeta przynosząca powodzenie i dobrobyt – czuje się w nim jednak źle, bo jest w upadku, nie może więc rozwinąć pełni swego potencjału – zamiast szerokiego gestu, rozmachu i dobrobytu, przyniesie przekonanie, że mamy „za mało”, że „nie wystarczy”, że trzeba się postarać i ciężko pracować, aby osiągnąć postawiony przed sobą cel. Koziorożce jednak z natury są oszczędne, powściągliwe i cierpliwe, skorzystają więc i tak na pobycie Jowisza w swoim znaku. Trudniejsza sprawa jest z Saturnem i Plutonem, które w okolicach 20 stycznia utworzą ścisłą koniunkcję, praktycznie pod wpływem tego aspektu pozostaniemy przez cały miesiąc. Saturn w swoim znaku przynosi pewność, stabilizację i realizację ambicji, Pluton w Koziorożcu natomiast dokonuje głębokiej przemiany struktur – obie planety są wymagające a ich spotkanie przyniesie całkowitą transformację wszystkiego, co wydawało się nam stałe i niezmienne. Od 22 marca do 2 lipca a potem od 17 grudnia 2020 Saturn przebywać będzie w znaku Wodnika, w którym także jest mocny, stabilizując, ale również ograniczając wszystko, co udało się osiągnąć w sferze, dotyczącej wolności oraz niezależności.

Nadchodzące zmiany zainicjuje pełnia Księżyca w znaku Raka, do której dojdzie 10 stycznia – w sensie społecznym mogą rozpocząć się protesty kobiet wobec patriarchalnej roli mężczyzn zarówno w polityce, jak i w życiu codziennym. Również koniunkcja Jowisza z Południowym Węzłem Księżycowym w pierwszym tygodniu stycznia odbije się niekorzystnie na podejściu do Prawa, reprezentowanego przez Jowisza w znaku swego upadku. 16 lutego do Koziorożca wkroczy również Mars, przyspieszając zmiany, jakie na naszych oczach odbywać się będą w kręgach władzy. Pod koniec marca Mars utworzy koniunkcję z Jowiszem i Plutonem, okaże się to decydujące dla wszelkich zasad, prawa, nauki oraz poczucia niezależności.

Na przełomie marca i kwietnia Jowisz po raz pierwszy znajdzie się w koniunkcji z potężnym Plutonem w Koziorożcu. Jowisz powiększa wszystko, z czym ma do czynienia, osoby urodzone w trzeciej dekadzie Koziorożca lub Raka czekają w tym czasie wydarzenia, które mogą całkowicie odmienić ich życie. Do kolejnego spotkania obydwu planet dojdzie na początku lipca, kiedy zarówno Jowisz, jak Pluton będą się cofać, dając szansę na zrewidowanie i ewentualną poprawę podejścia do sytuacji, które zaistniały na początku kwietnia. Ostatnia koniunkcja w listopadzie, kiedy wrócą do ruchu prostego, zakończy transformację w dziedzinie prawa, spraw międzynarodowych, nauki, podróży a także podejścia do duchowości.

22 marca Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do Wodnika, co okaże się niezwykle istotne dla osób ze Słońcem w tym znaku oraz dla Lwów, zwłaszcza, że 30 marca podąży za Saturnem Mars i obie planety utworzą koniunkcję w pierwszym stopniu znaku Wodnika. Osoby urodzone w pierwszej dekadzie obydwu opozycyjnych znaków mogą spodziewać się w pierwszych dniach kwietnia sytuacji, wymagających siły i wytrwałości.

Początek maja należeć będzie do Byków, kiedy Słońce oraz Merkury utworzą koniunkcję z przebywającym w tym znaku Uranem, czeka was wiele niespodziewanych wydarzeń, oryginalnych pomysłów i niecodziennych wyzwań – ciekawych, twórczych oraz intrygujących, na pewno nie będziecie się nudzić a los podsunie wam niejedną okazję do zrealizowania swego potencjału.

Panny i Bliźnięta powinny zwrócić szczególną uwagę na okresy, w których patronująca im planeta Merkury zmienia bieg na wsteczny, bo mogą mieć w tym czasie tendencję do popełnienia błędów i podejmowania niekorzystnych dla siebie decyzji: od 18 lutego do 10 marca (ten okres może być szczególnie trudny, ponieważ do 4 lutego Merkury przebywa w Rybach, znaku swego wygnania i upadku, jest więc wyjątkowo słaby), 18 czerwca do 12 lipca (urlop starajcie się zaplanować w innym terminie), od 14 do 28 października.

Absolutnie wszyscy powinniśmy zadbać w tym roku o stan swojej skóry oraz kręgosłupa.

A teraz krótka prognoza dla poszczególnych znaków zodiaku na 2020 rok

Baran

Nadchodzący rok przyniesie najwięcej zmian w podejściu do kariery, niejeden Baran zmieni miejsce pracy, zamieszkania a nawet rodzaj wykonywanego zajęcia, co wpłynie zdecydowanie na stan posiadania. Niektóre osoby zapragną rzucić pracę w korporacji i zdecydują się na własną działalność lub wyjadą za granicę. W sprawach zawodowych doświadczycie przemian strukturalnych, do których zmuszeni będziecie się przystosować. Jowisz w Koziorożcu pomoże uporać się z wyzwaniami, uwierzcie w to, że ostatecznie zmiany wyjdą wam na dobre.

Byk

Byki najbardziej skorzystają na wpływach planetarnych w tym roku, pod warunkiem, że otworzą się na rewolucję, jaką zafunduje im Uran oraz pozostające w przyjaznym znaku Koziorożca planety. Byki jednak źle znoszą zmiany, dlatego najważniejszym wskazaniem na ten rok jest przystosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości. Nie wszystko pójdzie tak, jakbyście oczekiwali, nie poddawajcie się jednak trudnościom, podejmijcie wyzwanie a 2020 rok być może zaliczycie do najważniejszych w życiu.

Bliźnięta

Dla Bliźniąt rok okaże się wyzwaniem w sferze finansów, kredytów oraz długoterminowych inwestycji. Korzystny okaże się zakup nieruchomości, remont lub inne działania, wpływające na poziom życia. Bliźnięta zatrudnione w bankach lub korporacjach, szczególnie zajmujące się zarządzaniem pieniędzmi, będą mieć tak dużo pracy, że chwilami zapragną rzucić wszystko, wyjechać do lasu lub za granicę, nie wszystkim będzie to jednak dane. Miejcie oczy szeroko otwarte, bo 21 kwietnia do waszego znaku zawita Północny Węzeł Księżycowy, przynosząc okazję do poprawy każdej sytuacji.

Rak

Nagromadzenie planet w przeciwległym znaku Koziorożca wpłynie na zmiany w najważniejszych relacjach, rok 2020 okaże się wyzwaniem dla osób, które postawią na uwolnienie się od toksycznych sytuacji, przemocy oraz wszystkiego, co ogranicza wolną wolę. Do 21 kwietnia przebywający w waszym znaku Północny Węzeł Księżycowy wzmocni wiarę w siebie i pomoże dokonać właściwych wyborów. Jowisz w Koziorożcu wpłynie na poprawę związków opartych na solidnych podstawach, których fundamentem są wspólne cele i poglądy.

Lew

Dla Lwów najważniejsze okaże się w tym roku unormowanie spraw ochrony zdrowia. Zwróćcie szczególną uwagę na kręgosłup, może wymagać rehabilitacji w wyspecjalizowanych ośrodkach. Rok możecie zakończyć sukcesem, jeśli planujecie budowę, rozbudowę lub remont nieruchomości, chociaż relacje z wykonawcami wymagać będą stanowczości, nie pozwólcie innym decydować o kształcie swoich pragnień, chociaż czasem trzeba będzie zrewidować swoje pomysły. Między 22 marca a 2 lipca, podczas pobytu Saturna w przeciwległym Wodniku, osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku mogą doświadczyć ograniczeń ze strony partnerów osobistych, tub biznesowych.

Panna

Jowisz w przyjaznym znaku Koziorożca wpłynie na rozwój zainteresowań, pomoże utrwalić dokonania z ostatniego roku. Niektóre Panny ze swojego hobby uczynią sposób na życie, co okaże się bardzo transformujące. Szczególną uwagę powinniście zwrócić na relacje z dziećmi, wprowadźcie większą dozę tolerancji, jednocześnie pilnujcie, aby nie zeszły na „złą drogę”, wykazując szczególne zainteresowanie ich dokonaniami. Między 22 marca a 2 lipca osoby urodzone w pierwszej dekadzie znaku odczują dolegliwości ze strony układu pokarmowego, wskazane jest przejście na dietę pro-zdrowotną, zadbajcie też o kręgosłup i ogólnie o zdrowie.

Waga

Największe zmiany w 2020 roku dotkną spraw zawodowych oraz domowych. Rodzina wymagać od was może więcej, niż jesteście w stanie dać. Do głosu dojdą problemy związane ze stanem posiadania, zwłaszcza dotyczące spadków i nieruchomości. Dokuczać wam też będą niedomagania i pretensje ze strony domowników. W pracy do 21 kwietnia macie czas na ustabilizowanie swojej pozycji, spotkacie się jednak z murem niemożności, wywołanych personalnymi układami. Nie poddawajcie się jednak, bo koniec roku przyniesie wytchnienie i pomoże odbudować wszystko, co wydawało się stracone.

Skorpion

Dla Skorpionów wyzwaniem okaże się transformacja otoczenia, niektóre osoby czeka przeprowadzka, inne dokonają weryfikacji poglądów oraz przekonań, co przełoży się na zmianę środowiska. Skorpiony posiadające rodzeństwo podejmą próbę dojścia do porozumienia w kwestiach, stanowiących do tej pory problem i źródło konfliktu, nie wszystko jednak da się rozwiązać w sposób polubowny. Od 22 marca do 2 lipca, kiedy Saturn przebywał będzie w Wodniku, liczcie się z ograniczeniami, jakie czekają was w domu, jednocześnie wzrośnie ambicja i potrzeba poprawy sytuacji – dotyczy to szczególnie osób urodzonych w pierwszej dekadzie znaku. Przez cały rok targać wami będą silne emocje, poszerzycie jednak wiedzę na temat własnych uwarunkowań i pozytywnie wpłyniecie na tych, którzy boją się zmian.

Strzelec

Dla Strzelców może to być trudniejszy rok, niż poprzedni, kiedy Jowisz tranzytował swój znak, odbierzecie to wprost jako „upadek wartości”, jeśli jednak otworzycie się na to, co życie ma wam do zaoferowania, dostrzeżecie ogromną wartość w stabilizacji i ograniczeniu potrzeb. Finanse mają szansę pozostać na stałym poziomie, wpływy może nie będą do końca zadowalające, ale regularne, nadal jednak odczujecie walkę o przetrwanie. 21 kwietnia do Strzelca przesunie się Południowy Węzeł Księżycowy, co osoby urodzone w końcówce znaku odczują jako rodzaj ograniczeń. Pamiętajcie, że ten rok ma za zadanie skumulowanie energii, która eksploduje z dużą siłą po 19 grudnia 2020 roku, kiedy Jowisz zawita do Wodnika.

Koziorożec

Dla większości Koziorożców ten rok może być decydujący pod każdym względem. Nagromadzenie planet w waszym znaku, wraz z następującymi po sobie koniunkcjami, wpłynie na głęboką transformację wszelkich struktur. Wykorzystajcie pobyt Jowisza w waszym znaku na przystosowanie się do przemian, których nie jesteście w stanie uniknąć, od waszej dojrzałości w tym czasie zależy przyszłość, w której przyjdzie wam funkcjonować. Niektóre Koziorożce czeka radykalna zmiana poglądów, gustów, zapatrywań i przekonań. Dla osób ambitnych rok może być szansą na zbudowanie trwałej kariery.

Wodnik

Wodniki powinny przygotować się w tym roku do głębokich przemian, jakie czekają je w 2021 roku. Osoby urodzone w pierwszych stopniach znaku doświadczą ograniczeń między 22 marca a 2 lipca, kiedy Saturn będzie przebywał w Wodniku, w szczególności zachowajcie ostrożność podczas koniunkcji Saturna z Marsem na przełomie marca i kwietnia. Ostatnia dekada grudnia 2020 wyznaczy natomiast początek 20-letniego okresu stabilizacji, rozpoczętego koniunkcją Jowisza z Saturnem w pierwszym stopniu waszego znaku.

Ryby

Ryby w 2020 roku doświadczą kilkakrotnie trygonu Jowisza w Koziorożcu do Neptuna w swoim znaku, co okaże się bardzo rozwijające i stworzy wiele szans na rozwój duchowości, pomoże poznać osoby z tzw. establishmentu, nawiązać stosunki międzynarodowe i odbyć ciekawe zagraniczne podróże. Relacje z przyjaciółmi przejdą jednak głęboką transformację, przekonacie się, że nie wszyscy są wam tak życzliwi, jak to deklarują, co wywoła poczucie rozgoryczenia. Jednocześnie macie szansę na zawarcie nowych znajomości, które przekształcą się w wieloletnią, trwała przyjaźń.

Zostaw Komentarz