Prognoza astrologiczna na 2021

with Brak komentarzy

Prognoza astrologiczna na 2021 rok

Artykuł dostępny w miesięczniku CZWARTY WYMIAR

Po bardzo wymagającym i burzliwym roku 2020, który wywrócił do góry nogami wszystko, co wydawało się nam stałe i niezmienne, czas na rzeczywistą przemianę. Poprzedni rok przygotował nas do głębokiej i bardzo przyspieszonej transformacji, kto się w nadchodzącym roku nie przystosuje i postawi się w roli ofiary, pozostanie daleko w tyle, narzekając na okoliczności losu. Znak Koziorożca a także przebywający w nim w 2020 roku Saturn, reprezentują podejście konserwatywne, odwołują się do przeszłości jako ideału, którego należy się trzymać, dlatego Jowisz, tranzytując ten znak, nie mógł zrealizować swego potencjału – wielu osobom trudno było dostrzec korzyści, wynikające z radykalnych zmian, jakich wszyscy byliśmy świadkami. Wielka koniunkcja Jowisza i Saturna, jako planet społecznych, mająca miejsce 21 grudnia 2020 w pierwszym stopniu Wodnika, zapowiada radykalne zmiany w podejściu do roli, jaką powinny te planety realizować we współczesnym świecie nie tylko przez najbliższe 20 lat, ale dużo dłużej, ponieważ po raz pierwszy od kilkuset lat koniunkcja odbywa się w znaku powietrznym, dotyczy wiec myśli. Jowisz i Saturn w koniunkcji w znaku Wodnika przekazują informację, że należy zrównoważyć energię ekspansji, wolności i niezależności z tendencją do ograniczeń, wymagań i obowiązków w dziedzinie myśli społecznej. Z historii należy czerpać doświadczenie i wielowiekową mądrość, wyciągnąć wnioski i dostosować myśl do współczesnych wymagań i potrzeb, wtedy możemy osiągnąć równowagę i o tym przypomina koniunkcja Saturna z Jowiszem w znaku Wodnika. Wiedza, jaką czerpiemy z internetu, będzie jeszcze bardziej dostępna, ale treści mogą być cenzurowane pod kątem ich prawdziwości oraz źródeł, z jakich pochodzą.

Nadchodzący rok okaże się przełomowy przede wszystkim dla osób ze Słońcem, Ascendentem lub Księżycem w Wodniku, Lwie, Byku, Skorpionie, Strzelcu i Koziorożcu. Najwięcej korzyści mają szansę odnieść Bliźnięta i Wagi.

Planety transpersonalne, takie jak Uran, Neptun i Pluton nie zmienią w nadchodzącym roku znaku, Uran pozostanie w Byku, nadal wprowadzając rewolucyjne zmiany w światowej ekonomii i systemie wartości, Neptun w Rybach, rozwijając dostęp do duchowości i przeżyć mistycznych oraz transcendentnych, ale także ułatwiając rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii i związanych z tym chorób, skłaniając do jeszcze większego rozwoju zarówno produkcji farmaceutyków, jak i chemikaliów,  Pluton w Koziorożcu, dokonując głębokiej transformacji wszelkich struktur oraz instytucji, posiadających władzę, wydobywając na wierzch każdy rodzaj brudów i nieprawidłowości, aby je w końcu oczyścić.

Saturn przez cały rok będzie przebywał w znaku rewolucyjnego Wodnika, z tym że od 23 maja do 11 października ulegnie retrogradacji. Saturn reprezentuje ograniczenia, wyzwania, wysiłek i niechęć do wprowadzania zmian, ale jednocześnie strukturę, stabilność, wytrwałość i cierpliwość – w znaku Wodnika jest w trudnej sytuacji, bo z jednej strony jest silny, będąc jednym z władców znaku, z drugiej ulega drugiemu władcy – Uranowi, którego domeną jest wprowadzanie rewolucji. Konflikt ten dojdzie do głosu głównie między 15 a 24 lutego, 8 a 20 czerwca oraz 20 a 27 grudnia, kiedy trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w Byku. Sytuacja wymagać będzie rewolucyjnych przemian w podejściu do ekonomii i ekologii, zmianie ulegnie lista zawodów dochodowych, z dnia na dzień możemy stracić dorobek życia, uzyskując jednocześnie wolność w wyborze zawodu, który zawsze chcieliśmy wykonywać, ale nie mieliśmy odwagi. Jeszcze więcej firm, niż do tej pory, wejdzie do interetu. Jest to rok, w którym rozwiną się nowe technologie w stopniu, który trudno nam sobie wyobrazić, powstaną całkiem nowe instytucje, te które opierają się zmianom, rozlecą się na kawałki. Nie będzie to taka rewolucja, która dąży do destrukcji, nie mając pomysłu na to co dalej, ponieważ to, co Uran rozwali, Saturn zrekonstruuje w nowy, trwały i nowoczesny sposób, ale to, co się przeżyło pójdzie do lamusa.

Jowisz w znaku Wodnika w 2021 roku przebywał będzie od początku stycznia do 14 maja, poruszając się biegiem prostym, następnie wejdzie do znaku Ryb,  od 21 czerwca wejdzie w retrogradację i 28 lipca powróci do znaku Wodnika, cofając się do 18 października, następnie wejdzie w ruch prosty i opuści znak Wodnika na dobre 29 grudnia 2021 roku. Jowisz reprezentuje w horoskopie między innymi ekspansję, dalekosiężne cele, prawo, naukę i zdobywanie szeroko pojętej wiedzy. Przebywając w Wodniku Jowisz wniesie do świata idealizm, dążenie do zmian opartych na sprawiedliwości społecznej, poszerzy horyzonty myślowe, zrewolucjonizuje prawo, stworzy nowe międzynarodowe organizacje pozarządowe, otworzy nas jeszcze bardziej na świat. Zmieni się sposób nauczania, więcej osób będzie korzystać z wiedzy online i tendencja ta okaże się długotrwała. Po wejściu do Ryb Jowisz zacznie sprzyjać realizacji marzeń, będziemy „sięgać, gdzie wzrok nie sięga”, rozwinie się działalność charytatywna, więcej pieniędzy pójdzie na szpitale i służbę zdrowia. Będzie to prawdopodobnie czas, w którym na wielką skalę zostaną wprowadzone szczepionki, ale nie wszystkie okażą się skuteczne, lub objawią się ich ukryte skutki uboczne. Sztuka i kultura wreszcie dojdą do głosu.

Krótka prognoza dla wszystkich znaków zodiaku na 2021 rok

Baran

Osoby ze Słońcem lub innymi ważnymi punktami w znaku Barana czeka intensywny rok, w którym powinny osiagnąć stabilizację i zaangażować się w działalność społeczną. Niektórzy rozpoczną naukę w zakresie spraw międzynarodowych, inni zdecydują się na długą zagraniczną podróż a nawet emigrację. W połowie stycznia dojdzie do sytuacji, w której postanowicie coś zakończyć definitywnie, w obliczu trudności „rzucicie wszystko” i rozpoczniecie od nowa jakiś etap swojego życia, dotyczy to głównie spraw zawodowych i finansowych. W lipcu wolne Barany spotkają miłość swego życia, poprawi się również sytuacja finansowa. W październiku rozpoczniecie nową znajomość lub współpracę.

Byk

Zmiany w tym roku dotyczyć będą przede wszystkim spraw zawodowych, czekają was w tej dziedzinie wzloty i upadki, ale macie szansę zdobyć nowy zawód, założyć firmę lub przekształcić jej działalność, może też się zdarzyć, że miejsce pracy ulegnie restrukturyzacji, a wy będziecie musieli się przystosować. Najwięcej wyzwań czeka was między 15 a 24 lutego, od 8 do 20 czerwca oraz od 20 do 27 grudnia, kiedy trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w waszym znaku. Nowe możliwości natomiast pojawią się między 14 maja a 28 lipca, kiedy Jowisz będzie tranzytował przyjazny znak Ryb, przynosząc rozwój osobisty, możliwość podróżowania lub zdobycia nowej wiedzy. Na dobre samopoczucie możecie liczyć od 14 kwietnia do 9 maja, podczas pobytu Wenus w waszym znaku.

Bliźnięta

Bliźnięta otrzymają w tym roku szansę na osiągnięcie stabilizacji, pomimo rewolucyjnych zmian, mających duży wpływ na otoczenie. Jowisz i Saturn tranzytują przyjazny znak Wodnika, z jednej strony otwierając na świat i zachęcając do zdobywania całkiem nowej wiedzy, z drugiej wzywając do ograniczenia aspiracji i skupienia się na tym, co buduje nową rzeczywistość. Najlepszy okres na realizację potencjału to czas, w którym Jowisz przebywa w znaku Wodnika, czyli od początku stycznia do 14 maja oraz od 28 lipca do 29 grudnia. Tradycyjnie należy zachować ostrożność z podejmowaniem życiowych decyzji w okresie retrogradacji Merkurego, czyli od 31 stycznia do 21 lutego w znaku Wodnika, od 31 maja do 23 czerwca w Bliźniętach (chociaż w tym okresie ewentualne błędy będzie można łatwo naprawić, ponieważ Merkury jest mocny w swoim znaku), od 28 września do 18 października w Wadze.

Rak

Po trudnym i ograniczającym roku 2020 Raki będą mogły wreszcie odetchnąć, ponieważ Saturn opuści przeciwległy znak Koziorożca. Nadchodzący rok przypomni wam o przemijaniu, niektóre osoby uporządkują sprawy spadkowe, inne zaczną inwestować w swoją przyszłość. Nauczycie się korzystać ze wsparcia różnych instytucji do tego powołanych. Najlepszy okres nadejdzie między 14 maja a 28 lipca, kiedy Jowisz przebywał będzie w przyjaznym znaku Ryb, otworzycie się na świat, zaczniecie podróżować i zdobywać nową wiedzę. To także znakomity moment na rozwój osobisty, realizację marzeń i twórczą samorealizację. Natomiast najlepszy czas dla miłości nadejdzie między 14 kwietnia a 9 maja, podczas pobytu Wenus w przyjaznym Byku oraz od 2 do 27 czerwca, gdy Wenus zawita do waszego znaku.

 

Lew

To będzie bardzo istotny dla was rok, może nawet ważniejszy, niż poprzedni. W przeciwległym znaku Wodnika tranzytujący Saturn i Jowisz skłonią do zrewidowania swojego stosunku do innych ludzi, niektóre związki osobiste oraz relacje biznesowe się zakończą, rozpoczniecie nowe, oparte na zupełnie innych zasadach. Między 15 a 24 lutego, od 8 do 20 czerwca oraz od 20 do 27 grudnia, kiedy trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w Byku, wasze życie zawodowe i osobiste zostanie poddane próbie, trzeba będzie zrezygnować z tego, co spełniło swoją funkcję i przystosować się rewolucyjnych zmian. Czekają was jednak ciekawe podróże, zdobędziecie wiedzę, która pozwoli zbudować bezpieczną przyszłość. Między 27 czerwca a 22 lipca nadejdzie czas na miłość, kiedy w waszym znaku przebywać będą zarówno Mars, jak i Wenus, ale zachowajcie ostrożność w pierwszych dniach lipca, bo układ planet ostrzega przed nierozważnym działaniem.

Panna

W tym roku nadmierna ambicja i dążenie do doskonałości może zakończyć się pracoholizmem i  osłabieniem organizmu, dlatego wskazany jest odpoczynek, dobra dieta i dbałość o zdrowie. Na dobre związki i korzystny czas możecie liczyć od 14 maja do 28 lipca, podczas pobytu Jowisza w przeciwległym znaku Ryb, otrzymacie okazję, aby przygotować odpowiedni grunt przed 2022 rokiem, kiedy Jowisz zawita do Ryb na dłużej, przynosząc sukcesy i popularność. Jak zwykle należy uważać podczas retrogradacji Merkurego, czyli od 31 stycznia do 21 lutego w znaku Wodnika, od 31 maja do 23 czerwca w Bliźniętach,  od 28 września do 18 października w Wadze. Najlepszy moment na ważne decyzje to okres od  11  do 30 sierpnia, podczas pobytu Merkurego w waszym znaku.

Waga

Saturn oraz Jowisz w życzliwym znaku Wodnika wpłyną mocno na szeroko pojętą kreatywność oraz twórczość.  Wagi z jednej strony napotkają ograniczenia, z drugiej niespotykane jak do tej pory możliwości rozwoju, aby więc przekuć wyzwania na sukces należy wykazać się sumiennością, wytrwałością i cierpliwością, a wysiłki zostaną wynagrodzone stabilizacją i poczuciem bezpieczeństwa. Niektóre osoby zdecydują się na urodzenie dziecka, inne rozwiną artystyczne umiejętności, będzie to jednak rok, który ukształtuje waszą przyszłość. Na miłosny nastrój oraz wzrost poczucia własnej wartości możecie liczyć między 16 sierpnia a 10 września, kiedy Wenus tranzytować będzie wasz znak oraz między 27 czerwca a 22 lipca, podczas pobytu zarówno Marsa, jak i Wenus w przyjaznym Lwie.

Skorpion

Największe zmiany czekają was w zakresie spraw rodzinnych i domowych, a także związanych z karierą. Między 15 a 24 lutego, 8 a 20 czerwca oraz 20 a 27 grudnia,  trzykrotnie dojdzie do kwadratury Saturna w Wodniku do Urana w przeciwległym Byku, niektóre Skorpiony mogą w tym czasie dokonać radykalnych zmian strukturalnych, zmienić miejsce zamieszkania a nawet miasto lub kraj, podjąć się nowej pracy, zakończyć związek i rozpocząć nowy, zreorganizować swoje życie. Los się do was uśmiechnie od 14 maja do 28 lipca, podczas pobytu Jowisza w przyjaznych Rybach. Najbardziej zdeterminowani będziecie od 30 października do 13 grudnia, podczas pobytu Marsa w waszym znaku.

Strzelec

Jowisz, wasz władca, przez większość roku przebywać będzie w życzliwym Wodniku –  od początku stycznia do 14 maja oraz od 28 lipca do 29 grudnia, przynosząc popularność w środkach masowego przekazu i portalach społecznościowych, sprzyjając niespodziewanym oraz inspirującym podróżom oraz rozwijając intelektualnie. Macie szansę w tym roku zdobyć wiedzę niecodzienną i oryginalną a także zaangażować się społecznie. W znaku Wodnika zagościł również na dłużej ograniczający Saturn, więc żeby osiągnąć sukces i spełnienie trzeba się będzie wykazać konsekwencją, praktycznym i realnym podejściem do realizowanych celów. Sytuację utrudniać może Południowy Węzeł Księżycowy, tranzytujący wasz znak, w cenie bowiem będzie konkret a nie idea, co dla Strzelców może być trudne do zaakceptowania. Na zdrowie uważajcie między 15 a 24 lutego, od 8 do 20 czerwca oraz od 20 do 27 grudnia.

Koziorożec

Saturn oraz Jowisz opuściły wasz znak, nadchodzący rok nie będzie jednak dużo spokojniejszy od poprzedniego, pozostaną bowiem konsekwencje decyzji podejmowanych w 2020 roku a skutki widoczne będą w podejściu do finansów. Z jednej strony Jowisz sypnie niespodziewanie dodatkowymi pieniędzmi, ale Saturn namawia do oszczędności. Trzykrotnie w ciągu roku – między 15 a 24 lutego, 8 a 20 czerwca oraz 20 a 27 grudnia, dojdzie do kryzysu, w wyniku którego będziecie musieli przystosować się do zmian, których z założenia nie lubicie. Dobrze na tym wyjdą Koziorożce, które zrozumieją, że wszystko ma swój czas i czasem trzeba po prostu odpuścić i pozwolić działać innym.

Wodnik

To będzie wasz rok, działajcie zatem. Saturn i Jowisz w waszym znaku przyniosą z jednej strony bezmiar pracy i sukcesów, z drugiej zmuszą do odpowiedzialności za każdą podejmowaną decyzję. Zajmiecie się reorganizacją każdej instytucji, z jaką będziecie mieć do czynienia, ludzie będą się z wami liczyć, ale to na was zwrócone są oczy i spoczywać będzie odpowiedzialność. Warto słuchać Saturna, który skłania do dyscypliny i radzi korzystać z mądrości, zawartej w historii, ale jednocześnie należy zastosować nowoczesne środki, które okażą się przydatne dla rozwijającego się społeczeństwa. Pomysłowość Wodników jest nieograniczona a Jowisz skłoni do rozmachu, korzystajcie więc mądrze z pobytu w waszym znaku przeciwstawnych tendencji, reprezentowanych przez obydwie planety i weźcie z nich to, co najlepsze.

Ryby

Ten rok powinien przygotować Ryby do przyjemności i sukcesów, jakie czekają je w 2022 roku. Przedsmak tego odczujecie już  między 14 maja a 28 lipca, kiedy Jowisz zawita do waszego znaku, przynosząc spełnienie i rozwój świadomości. Najbliższe 2-3 lata powinniście wykorzystać na to, aby otrzymać od życia to, czego pragniecie, zanim do Ryb zawita ograniczający Saturn. Na miłość najlepszy czas nadejdzie między 25 lutego a 21 marca, kiedy zagości u was Wenus a także od 2  do 27 czerwca, podczas tranzytu Wenus przez znak Raka.

Zostaw Komentarz