HOROSKOP MIESIĘCZNY DLA 12 ZNAKÓW ZODIAKU MAJ 2021

with Brak komentarzy

HOROSKOP MIESIĘCZNY DLA 12 ZNAKÓW ZODIAKU  MAJ  2021

Dostępny również na CzaroMarowy Horoskop

 

BARAN

Słońce tranzytuje znak Byka do 20 maja, zanim zawita do przyjaznych Bliźniąt. Już w pierwszych dniach miesiąca zaznaczy swoją obecność silnie wpływając na stan finansów, 1 maja bowiem znajdzie się w koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem, przynosząc zyski lub straty w zależności od indywidualnego układu planet, mocno jednak wstrząśnie stosunkiem do zarabiania i gospodarowania pieniędzmi.  3 maja  Słońce utworzy napiętą kwadraturę z Saturnem w Wodniku, skłaniając do oszczędności lub wymuszając ograniczenia. Rozliczenia finansowe z przyjaciółmi mogą wpłynąć na wasz sposób dysponowania posiadanymi zasobami. Obecność Wenus w znaku Byka będzie chronić wasze zarobki, przetrwacie więc każdy kryzys i wyjdziecie z niego zwycięsko. Nów Księżyca w znaku Byka od 11 maja wyznaczy czas właściwy na rozpoczęcie działalności przynoszącej zyski. Dni od 11 do 15 maja sprzyjają również udanym inwestycjom i zakupom, bowiem Słońce znajdzie się w sekstylu do tajemniczego Neptuna, który przyniesie znakomite okazje, pod warunkiem, że posłuchacie się swojej intuicji a nie sugestii innych osób. Od 15 do 20 maja trygon Słońca do Plutona sprzyja odzyskaniu długów, pozyskaniu dofinansowania lub kredytu na większe inwestycje. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do Ryb, gdzie czuje się dobrze i może rozwinąć cały swój potencjał, przynosząc okazję do rozwoju osobistego i duchowego, wzbogacając was wewnętrznie, Słońce wkraczając do życzliwych Bliźniąt 20 maja znajdzie się od razu w aspekcie z Jowiszem, co sprzyja podróżom zagranicznym oraz zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji, unikajcie jednak „hurraoptymizmu” i rozrzutności, bo  26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, co może utrudnić zdawanie egzaminów oraz podróżowanie.

Mars przebywa w znaku Raka, w którym niestety jest w upadku, starajcie się więc panować nad pośpiechem i negatywnymi emocjami, bo przyniosą odwrotny od oczekiwanego efekt. Między 8 a 15 maja pozostaniecie pod wpływem sekstylu Marsa do Urana, co sprzyja domowym remontom i pracy ogrodniczej oraz inwestycjom w nieruchomości. W ostatnich dniach miesiąca macie szansę osiągnąć to, na czym wam skrycie zależy, do czego przyczyni się trygon Marsa do Neptuna.

Wenus przebywa w swoim królestwie do 9 maja, jest więc silna i wspiera finanse, sprzyja też przygodom miłosnym i realizacji marzeń, zwłaszcza że tworzy w tym czasie pozytywne aspekty z marzycielskim Neptunem, potężnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem. 9 maja Wenus wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, staniecie się więc znacznie bardziej mobilni, skłonni do spotkań towarzyskich, chętni spędzać czas na łonie przyrody, jedynie pod koniec miesiąca, miedzy 26 a 28 maja może spotkać was rozczarowanie, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna.

Merkury do 4 maja przebywa jeszcze w Byku, będziecie więc w tym czasie głównie myśleć o swoim stanie finansowym, potem jednak wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, którym włada, możecie więc do końca miesiąca podejmować strategiczne decyzje, zakładać blogi i strony internetowe, wydawać książki, uczyć się i zdobywać wyższe kwalifikacje a także korzystać z krótkich wyjazdów, odwiedzać znajomych i rodzinę na działkach. Ostrożność zachowajcie jedynie miedzy 20 a 26 maja, podczas kwadratury Merkurego do Neptuna, bo ktoś może zechcieć wyprowadzić was w pole, nie słuchajcie plotek, nie ma w nich ani trochę prawdy.

 

BYK

Do 20 maja Słońce przebywa w waszym znaku, w dodatku już 1 maja znajdzie się w koniunkcji z Uranem, miesiąc więc rozpoczniecie brawurowo, najwięcej niespodzianek czeka Byki urodzone na przełomie kwietnia i maja. Taka koniunkcja może sygnalizować nadejście nowego etapu w życiu, zawarcie ciekawego związku, zmianę w podejściu do zdobywania pieniędzy, rewolucję w związkach lub oryginalny pomysł, który pozwoli się wam pokazać w całej okazałości. W zależności od indywidualnych wpływów horoskopu urodzeniowego niektóre Byki mogą jednak doświadczyć strat, a przynajmniej ograniczeń w okazywaniu niezależności, ponieważ zaraz potem, 3 maja, Słońce utworzy napiętą kwadraturę z wymagającym Saturnem w Wodniku. Nikt nie jest tak zniecierpliwiony koniecznością dostosowania się do wymagań, wynikających z sytuacji pandemicznej, jak osoby spod znaku Byka, dlatego rozluźnienie ograniczeń  może was skłonić do ryzyka, starajcie się zachować równowagę. 11 maja dojdzie do nowiu Księżyca w waszym znaku, to znakomita okazja, aby rozpocząć nowy etap w życiu, zwłaszcza, że zaraz potem Słońce znajdzie się w sekstylu do Neptuna i w trygonie do Plutona, będziecie więc dysponować intuicją i mocą, która pozwoli wprowadzić zmiany, cała druga dekada maja jest także korzystna dla rozwoju zarówno osobistego, jak i duchowego. 20 maja Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Bliźniąt, zaraz też utworzy kwadraturę z Jowiszem w znaku życzliwych Ryb, do których zawitał 14 maja, możecie więc liczyć na poprawę finansów, pojawią się życiowe szanse na dobre i trwałe zarobki,  zwłaszcza że w tym samym czasie Wenus w Bliźniętach znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem. 26 maja natomiast dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, unikajcie między 25 a 27 maja podróży i długiej jazdy samochodem.

Wenus przebywa w waszym znaku do 9 maja, tworząc korzystne aspekty z romantycznym Neptunem, zmysłowym Plutonem i uszczęśliwiającym Jowiszem, pierwsza dekada miesiąca minie wam więc w miłosnym nastroju, nie zabraknie okazji do nastrojowych randek, namiętnych wieczorów i radosnych spotkań. Również finanse powinny się unormować, zwłaszcza po 9 maja, kiedy Wenus zawita do Bliźniąt. Zachowajcie ostrożność, szczególnie w finansach, między 25 a 27 maja, nie tylko ze względu na zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca, ale również z powodu kwadratury, jaką Wenus utworzy ze zwodniczym Neptunem, ktoś może was chcieć oszukać.

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, jest tam jednak w upadku, może więc pokazać chwilami swoją ciemną stronę, taką jak wybuchy złości lub agresji, starajcie się więc nabrać dystansu do rzeczywistości i unikać pośpiechu, zwłaszcza za kierownicą. Dużą aktywnością wykażecie się między 8 a 15 maja, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu do Urana, to czas na wprowadzenie rewolucyjnych zmian, energię warto wykorzystać na domowe porządki.

Merkury do 4 maja przebywa w waszym znaku, tworząc aspekty z Plutonem i Jowiszem, pomoże więc nie tylko uporządkować sprawy finansowe, ale doda rozsądku przy podejmowaniu decyzji.  4 maja Merkury zawita do znaku Bliźniąt, w którym jest mocny, i pozostanie w nim do końca miesiąca, warto ten czas wykorzystać na zaplanowanie przyszłości, szczególnie między 11 a 13 maja, gdy znajdzie się w trygonie z porządkującym i stabilizującym Saturnem. Ostrożność natomiast zachowajcie w ostatnich dniach miesiąca, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, warto wtedy pomylić „pobożne życzenia” z rzeczywistością.

 

BLIŹNIĘTA

Do 20 maja Słońce przebywa w znaku Byka, co osłabia was energetycznie, starajcie się w tym czasie jak najwięcej odpoczywać i ładować akumulatory, zrezygnujcie też z podejmowania ważnych życiowych decyzji. Zwłaszcza pierwszy tydzień maja może być trudny ze względu na koniunkcję Słońca z Uranem a zaraz potem kwadraturę z Saturnem, możecie poczuć się zaskoczeni nieoczekiwanym wydarzeniem i jednocześnie ograniczeni możliwością reakcji. Dla osób rozwijających się duchowo może to być jednak czas oświecenia i zrozumienia własnych problemów oraz ograniczeń. Nów Księżyca natomiast, do którego dojdzie 11 maja w znaku Byka, wyznaczy początek nowego podejścia do własnych emocji, ukrytych w podświadomości. Aspekty Słońca z Neptunem i Plutonem między 11 a 20 maja sprzyjają twórczości, szczególnie tej wykonywanej samodzielnie lub w kontakcie z przyjaciółmi, będziecie w tym czasie dysponować dużą dozą intuicji, nie zabraknie natchnienia ani motywacji również do pracy nad własnymi słabościami. 20 maja Słońce wreszcie wkroczy do waszego znaku, to najlepszy czas w roku, starajcie się więc go dobrze wykorzystać, odzyskacie energię i chęć do działania, zwłaszcza że w waszym znaku między 21 a 24 maja Słońce znajdzie się w aspekcie z dobroczynnym Jowiszem, który zawitał do Ryb już 14 maja. W ostatniej dekadzie maja realizujcie najbardziej szalone pomysły, unikajcie tylko manipulacji osób, które zechcą wykorzystać waszą dobrą passę. Zaćmienie Księżyca w przeciwległym znaku Strzelca, do którego dojdzie 26 maja, ostrzega przed pokusami, które mogą zniszczyć to, co do tej pory osiągnęliście, miedzy 25 a 27 maja zadbajcie przede wszystkim o potrzeby partnera a nie własne.

Merkury do 4 maja przebywa jeszcze w znaku Byka, tworząc aspekty z transformującym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, co sprzyja głębokim przemyśleniom, kiedy zawita do waszego znaku nadejdzie czas podejmowania właściwych decyzji, przekazywania informacji i komunikowania się ze światem zewnętrznym. Maj to idealny miesiąc na zakładanie stron internetowych, blogów, wszelkiego rodzaju publikacji, zwłaszcza w internecie, kupowanie środków transportu, elektroniki i przedmiotów, służących komunikacji. Miedzy 10 a 15 maja, kiedy Merkury w waszym znaku utworzy trygon z Saturnem w Wodniku, uda się wam umocnić swoją pozycję, warto w tym czasie podejmować długoterminowe postanowienia. Ostrożność zachowajcie jedynie między 20 a 25 maja, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze do zwodniczego Neptuna, bo łatwo będzie w tym czasie zboczyć z wybranej drogi a potem tego żałować. Dobrze wykorzystajcie nadchodzący miesiąc, bo przez pierwsze 3 tygodnie czerwca Merkury będzie się poruszać biegiem wstecznym, co sprzyja popełnianiu błędów.

Wenus 9 maja opuści Byka i wkroczy do waszego znaku, w którym pozostanie do końca miesiąca, otwierając was na miłość, szczęście i dobrobyt. Wolne Bliźnięta odczują potrzebę nawiązania związku, pojawi się wiele okazji do okazania uczuć, zaczniecie więcej mówić o miłości a trygon Wenus do Saturna między 18 a 22 maja sprzyja zaręczynom i deklaracjom wspólnego życia. Jedynie w ostatnich dniach miesiąca, kiedy Wenus z Merkurym znajdą się w koniunkcji j jednocześnie w napiętym aspekcie do Neptuna, niektóre oczekiwania mogą okazać się iluzoryczne.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Raka, w którym jest słaby, starajcie się więc kontrolować wydatki, bo zaznaczy się tendencja do rozrzutności.

 

RAK

Do 20 maja Słońce przemierza życzliwy znak Byka, kierując uwagę na przyjaźnie oraz kontakty z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań. Miesiąc rozpocznie się koniunkcją Słońca z Uranem, a oznacza to trzęsienie ziemi w ważnym dla was związku,  początek interesującej znajomości lub ujawnienie mechanizmów, które sprawiają, że wciąż postępujecie tak samo w trudnych okolicznościach. Dwa dni później Słońce utworzy napiętą kwadraturę z surowym Saturnem w niezależnym Wodniku, okaże się, że korzyści, na które liczyliście, odwleką się w czasie lub trzeba będzie z nich zrezygnować. 11 maja dojdzie do nowiu Księżyca w przyjaznym Byku, macie szansę rozpocząć twórczy projekt we współpracy w przyjaciółmi, który przyniesie zyski w przyszłości, sprzyjać wam będą korzystne aspekty Słońca z Neptunem i Plutonem w drugiej dekadzie miesiąca. 20 maja Słońce opuści życzliwy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym zwykle czujecie się wyczerpani energetycznie, dlatego warto w ostatniej dekadzie maja ładować akumulatory i odpoczywać więcej niż zazwyczaj, szczególnie że kwadratura Słońca do Jowisza w Rybach, pod wpływek której pozostaniecie od 21 do 24 maja, zachęca do nauki oraz podróżowania. Ostrożność zachowajcie jednak od 25 do 27 maja, kiedy dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, ponieważ zdrowie może być zagrożone, przestrzegajcie więc wszystkich ograniczeń epidemiologicznych.

Mars przez cały miesiąc jest w waszym znaku, co niewątpliwie doda wam energii, może jednak pozbawić dystansu do czekających was zadań i wywołać stresujący pośpiech, brak cierpliwości i skłonność do wybuchów złości. Mars w Raku jest w upadku a to oznacza, że waszą wrażliwość emocjonalną może pobudzić każde działanie, które uznacie za wrogie sobie, nie dajcie się więc sprowokować do impulsywnych reakcji. Mars w sekstylu do Urana natomiast między 8 a 15 maja skłoni do przeprowadzenia rewolucyjnych reform w grupie osób, z którą łączy was wspólnota zainteresowań.

Wenus w życzliwym Byku przebywa do 9 maja, jest tam bardzo mocna i tworzy w tym czasie aspekty z romantycznym Neptunem, namiętnym Plutonem i dobroczynnym Jowiszem, jest to więc czas, w którym warto otoczyć miłością najbliższych i rozwinąć związki przyjaźni. Zakochane Raki przeżyją wiele wzruszeń, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś w kręgu przyjaciół lub w grupie osób, podzielających te same pasje i zainteresowania. Jest to także właściwy moment na rozwój działalności artystycznej, można tez liczyć na wzrost dochodów. Po 9 maja, kiedy Wenus zawita do Bliźniąt, staniecie się bardziej skłonni do rozmawiania o uczuciach, niż do ich przeżywania. Niektóre Raki mogą doświadczyć miłosnego rozczarowania między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem.

Merkury już 4 maja wkroczy do znaku Bliźniąt, w którym jest mocny, jednak trudno wam będzie skorzystać z jego mądrości, chyba że postanowicie zdobytą wiedzę zachować na razie dla siebie. Dla nauki najlepsze dni nadejdą między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, gdy utworzy kwadraturę z Neptunem możecie stać się obiektem lub przyczyną plotek, uważajcie na to co przekazujecie innym, zwłaszcza w tajemnicy, bo może zostać źle zrozumiane.

 

LEW

Słońce przebywa do 20 maja w znaku Byka, będącym w kwadraturze do waszego, możecie więc odczuwać napięcie, związane z koniecznością wykonania pilnych zadań, szczególnie zawodowych. Już 1 maja Słońce znajdzie się w koniunkcji z rewolucyjnym Uranem, który wywróci do góry nogami wasze podejście do wielu spraw, szczególnie zawodowych. Niektóre Lwy zrozumieją powtarzające się życiowe problemy i zapragną je pokonać.  Kwadratura, którą Słońce utworzy 3 maja z wymagającym Saturnem pozwoli wszystko na nowo pozbierać w całość, pod warunkiem, że zaakceptujecie ograniczenia, jakie narzucą przełożeni, partnerzy życiowi lub biznesowi – chociaż trudno wam je przyjąć, są jednak konieczne i służą waszemu dobru. 11 maja nów Księżyca w znaku Byka wyznaczy początek zawodowego projektu lub nowy etap w pracy, aspekty Słońca do Neptuna i Plutona, działające od 11 do 20 maja, zasilą was swoją energią, wyzwalając kreatywność i wzmacniając zdolności przystosowawcze. 20 maja Słońce przejdzie do znaku życzliwych Bliźniąt, poczujecie się znacznie lepiej i wszystko zacznie wam łatwiej przychodzić, szczególnie w zakresie rozwoju stosunków międzyludzkich. 14 maja Jowisz opuści przeciwległy znak Wodnika i wkroczy do Ryb a od 21 do 25 maja znajdzie się w kwadraturze ze Słońcem, możecie w tych dniach spodziewać się prezentów od losu, unikajcie jednak rozrzutności na zasadzie „łatwo przyszło, łatwo poszło”.  Ostrożność powinniście zachować między 25 a 27 maja, gdy dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, zadbajcie w tych dniach szczególnie o bezpieczeństwo swoje, bliskich i przyjaciół.

Wenus przebywa w znaku Byka do 9 maja i może tam rozwinąć cały swój potencjał, w dodatku tworzy aspekty z Neptunem, Plutonem i Jowiszem, co sprawia, że macie szansę w tym czasie zdobyć wszystko, o czym marzycie, czego pożądacie i co was uszczęśliwia. Praca zawodowa sprawi wam przyjemność, tak samo jak zajęcia domowe, pod warunkiem, że dzielić je będziecie z osobami kochanymi, a przynajmniej lubianymi. Po 9 maja, kiedy Wenus zagości w życzliwych Bliźniętach rozwiniecie życie towarzyskie, częściej będziecie spotykać się z przyjaciółmi, nie tylko wirtualnie. Trwałe związki zawiążecie między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, natomiast pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze z podstępnym Neptunem, unikajcie pokus, bo trudno się będzie przed nimi obronić, uważajcie też na oszustów.

Merkury już 4 maja wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo silny, bo nim włada, możecie więc liczyć na swoje rozeznanie, umiejętność podejmowania decyzji, właściwy dobór słów i łatwość wypowiadania się. Najlepsze długoterminowe decyzje podejmiecie między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie ze stabilizującym Saturnem, natomiast wstrzymajcie się z większymi zakupami między 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, w którym jest w upadku, ma więc tendencję do pokazywania zniecierpliwienia, pośpiechu i agresji, uważajcie przede wszystkim na swoje ukryte emocje, które mogą działać na waszą szkodę, również niektóre osoby z otoczenia będą was skrycie atakować. Całe szczęście Mars w tym miesiącu jest mało aktywny, tworzy tylko jeden aspekt – sekstyl z Uranem między 8 a 15 maja – który możecie wykorzystać pozytywnie, stawiając czoło swoim ukrytym popędom.

 

PANNA

Słońce do 20 maja tranzytuje życzliwy znak Byka, możecie więc liczyć na jego wsparcie, energii wam nie zabraknie, macie szansę wykazać się profesjonalizmem, szczególnie w pierwszych dniach miesiąca, kiedy przebywać będzie jeszcze w tym znaku  Merkury a Słońce znajdzie się najpierw w elektryzującej koniunkcji z nieprzewidywalnym Uranem a zaraz potem w kwadraturze z porządkującym Saturnem. Macie szansę w tym czasie zrobić to, co lubicie najbardziej – wprowadzić porządek tam, gdzie do tej pory panował chaos. Nów Księżyca w Byku, do którego dojdzie 11 maja, zapoczątkuje zmiany, które okażą się dla was korzystne, pod warunkiem, że znajdziecie porozumienie z osobami, reprezentującymi odmienne poglądy. Korzystne aspekty Słońca z niepewnym Neptunem i zdecydowanym Plutonem między 11 a 20 maja ułatwią skorzystanie z intuicji oraz własnych zasobów energetycznych, niezbędnych do wprowadzenia w życie zamierzeń. 14 maja dobroczynny Jowisz wkroczy do przeciwległego znaku Ryb, możecie więc liczyć na wsparcie osób, będących autorytetami w swej dziedzinie. 20 maja Słońce opuści przyjaznego Byka i wkroczy do Bliźniąt i w dniach 21 – 24 maja znajdzie się w aspekcie z Jowiszem, to dobry czas, aby nawiązać dobre stosunki z ważnymi osobistościami, poznać prawników, naukowców, obcokrajowców lub podróżników. Miedzy 25 a 27 maja znajdziecie się pod wpływem zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, niektóre zawodowe zamierzenia poniosą fiasko, zdrowie domowników może wymagać większej uwagi.

Merkury w życzliwym Byku przebywa tylko do 4 maja, potem przejdzie do znaku Bliźniąt, w którym jednak znakomicie się czuje, możecie więc liczyć na wsparcie swego władcy, szczególnie przy podejmowaniu zawodowych decyzji oraz w dziedzinach, związanych z szeroko pojętą komunikacją. Między 8 a 15 maja trygon Merkurego do Saturna pozwoli poprawić warunki pracy, to idealny moment na zaplanowanie przyszłości i ścieżki osobistej kariery. Między 20 a 25 maja możecie wejść w konflikt z osobami, mającymi inne priorytety lub wyznającymi inne poglądy, będziecie też mieć trudności z jasnym wytłumaczeniem swoich zamiarów, do czego przyczyni się kwadratura Merkurego do zwodniczego Neptuna.

Wenus tranzytuje przyjaznego Byka do 9 maja, tworząc harmonijne aspekty z Neptunem, Plutonem oraz Jowiszem, dla zakochanych będzie to więc okres pełen romantycznych spotkań i namiętnych wyznań,  w stałych związkach wzrośnie temperatura, dobrze wam zrobią wspólne wyjazdy, nawet krótkie majowe eskapady, podczas których można oderwać się od codzienności. 9 maja Wenus wkroczy do Bliźniąt, przyjemność więc znajdziecie w wyzwaniach zawodowych. Pod koniec miesiąca uważajcie, bo możecie źle zrozumieć intencje kolegów w pracy, gdy Wenus znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem

Mars przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, w którym jest jednak słaby, a więc skłonny do wywołania zniecierpliwienia a nawet złości, skierowanej głównie do przyjaciół, szczególnie między 8 a 15 maja, gdy utworzy sekstyl z nieobliczalnym Uranem może się wyrwać spod kontroli, jeśli uda się wam zapanować nad emocjami, wywołacie dyskusje i chęć do działania w grupie osób, z którą łączą was wspólne zamiłowania.

 

WAGA

Słońce do 20 maja przebywa w znaku Byka, skłaniając do zadbania o wspólny budżet, pozyskania kredytu lub świadczeń, obiecywanych przez rozmaite instytucje. Koniunkcja Słońca z Uranem otworzy 1 maja szeroko drzwi dla finansowych możliwości, do czego przyczyni się obietnica rozluźnienia obostrzeń, jadnak kwadratura Słońca z Saturnem, do której dojdzie już 3 maja, ostrzega, że rozwiązania w tej dziedzinie okażą się niewystarczające. Na rozpoczęcie nowych projektów możecie liczyć po 11 maja, gdy dojdzie do nowiu Księżyca w przedsiębiorczym Byku, dodatkowo wspierać was będą w okresie 11 – 20 maja korzystne aspekty, jakie Słońce utworzy z twórczym Neptunem i transformującym Plutonem, możecie liczyć na rozwój wyobraźni, podpowiedzi intuicji i siłę, która pomoże stawić czoła największym wyzwaniom. 14 maja Jowisz opuści znak rewolucyjnego Wodnika i wkroczy do Ryb, w których jest mocny – kiedy 20 maja Słońce przesunie się do życzliwych Bliźniąt znajdzie się z nim w twórczym aspekcie kwadratury, zachęcając do rozwoju osobistego, w dniach 21 – 25 maja możecie liczyć na ułatwienia w pracy lub otrzymacie nowe, dobrze płatne zlecenia. 26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, od 25 do 27 maja pozostańcie więc ostrożni, szczególnie w podróżach, uczniowie i studenci mogą doświadczyć trudności przy egzaminach.

Do 9 maja Wenus tranzytuje znak Byka, w którym jest silna, ponieważ również nim włada, możecie więc liczyć na wsparcie swojej patronki, szczególnie w dziedzinie powrotu do zdrowia, doświadczania miłości i wsparcia od bliskich, pozyskiwania dobrze płatnej pracy i realizacji artystycznych zamierzeń. Wenus w tym czasie utworzy korzystne aspekty z romantycznym Neptunem, sprzyjając szeroko pojętej twórczości, namiętnym Plutonem, obdarzającym mocą sprawczą, oraz Jowiszem, przynoszącym radość. 9 maja Wenus opuści znak Byka i wkroczy do życzliwych Bliźniąt, otwierając was szerzej na kontakty międzyludzkie. Trygon Wenus do Saturna w znaku Wodnika miedzy 18 a 22 maja zachęca do miłosnych wyznań, oświadczyn oraz do podejmowania długotrwałych zobowiązań natury emocjonalnej, finansowej lub artystycznej. W ostatnich dniach miesiąca, szczególnie między 25 a 29 maja, podczas kwadratury Wenus do Neptuna, dobrze się zastanówcie zanim uwierzycie w coś, czemu brak realnych podstaw.

Merkury zaraz po długim weekendzie, bo już 4 maja, wkroczy do życzliwych Bliźniąt, w których jest wyjątkowo silny, staniecie się więc znacznie bardziej mobilni i chętni do podróżowania, zdobywania nowych doświadczeń, podnoszenia kwalifikacji i publicznego wypowiadania się. Między 10 a 15 maja trygon Merkurego do Saturna sprzyja podpisywaniu długoterminowych umów, to także właściwy moment, aby ze swojego hobby utworzyć profesjonalny projekt, który przyniesie stałe zarobki. Od 20 do 25 maja pozostańcie jednak ostrożni, bo kwadratura Merkurego do Neptuna ostrzega przed możliwością popełnienia życiowych pomyłek.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Raka, w którym jest słaby, niektóre wasze wysiłki, aby zaistnieć na polu zawodowym, mogą skłonić konkurencję do działania, wywołującego złość, nie dajcie się złapać w pułapkę szczególnie między 8 a 15 maja, podczas sekstylu Marsa do Urana, bo łatwo będzie stracić cierpliwość.

 

SKORPION

Słońce tranzytuje przeciwległy znak Byka do 20 maja, podkreślając znaczenie każdego rodzaju partnerstwa. Już 1 maja koniunkcja Słońca z Uranem skłoni was do niekonwencjonalnych spotkań z przyjaciółmi, zapragniecie podczas długiego weekendu doświadczyć upragnionej wolności, ale kwadratura Słońca z Saturnem, do której dojdzie 3 maja, utrudni niektóre zamierzenia, nie wszyscy są jeszcze otwarci na bezpiecznie biesiadowanie. Pierwsze dwie dekady maja przyniosą wiele okazji do wspólnego przebywania, zwłaszcza po 11 maja, kiedy dojdzie do pełni Księżyca w przeciwległym Byku a Słońce znajdzie się w sekstylu do twórczego Neptuna i w trygonie do potężnego Plutona, władcy waszego znaku. Druga dekada maja okaże się szczególnie korzystna dla osób zakochanych, które mają szansę rozwinąć swoje najlepsze cechy – troskę o partnera w połączeniu z magnetycznym przyciąganiem z romantycznymi akcentami. Również dla twórców okres ten może okazać się bardzo korzystny, nie zabraknie wam bowiem ani natchnienia ani inwencji, szczególnie w twórczości zespołowej. 14 maja Jowisz opuści znak Wodnika i wkroczy do przyjaznych Ryb, macie więc szansę na rozwój kreatywności, pojawią się nowe zainteresowania, zaczniecie cieszyć się sukcesami dzieci. 20 maja Słońce opuści przeciwległy znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, między 21 a 25 maja znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co przyniesie niektórym Skorpionom zyski z inwestycji, ale wiązać się może też nadmiernymi oczekiwaniami. Ostrożność finansową zachowajcie między 25 a 27 maja, podczas całkowitego zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca.

Mars, jeden z władców waszego znaku, przez cały miesiąc przebywa w życzliwym znaku Raka, trudno więc wam będzie zapanować nad emocjami, jeśli poczujecie się zranieni. Między 10 a 15 maja sekstyl Marsa do Urana w przeciwległym Byku pozwoli rozwiązać trudny węzeł gordyjski, dzięki niekonwencjonalnemu działaniu uda się wam wyjść z kryzysu w związku.

Wenus, planeta miłości i dobrobytu, do 9 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, przynosząc powodzenie i popularność. Miłość w tym czasie okaże się najważniejsza, zwłaszcza że Wenus utworzy dobroczynne aspekty z romantycznym Neptunem, pożądliwym Plutonem i radosnym Jowiszem. Osoby zakochane poczują motyle w brzuchu i otworzą się na zmysłowe doznawanie przyjemności, stałe związki przeżyją renesans uczuć, natomiast osoby wolne mają szansę poznać kogoś wyjątkowego, kto rozpali płomień w sercu. 9 maja Wenus przejdzie do znaku Bliźniąt, zaczniecie rozważać wspólną przyszłość.  Trygon Wenus do Saturna między 18 a 22 maja utrwali długotrwałe związki, okaże się też korzystny dla poważnych inwestycji, szczególnie w nieruchomości. Ostrożność zachowajcie pod koniec miesiąca, między 25 a 29 maja, kiedy Wenus utworzy napiętą kwadraturę ze zwodniczym Neptunem, możecie stać się ofiarami oszustwa.

Merkury do 4 maja przebywa w przeciwległym znaku Byka, tworząc sekstyl z Neptunem i trygon z Plutonem, co sprzyja poważnym rozmowom, zarówno osobistym, jak i biznesowym. Od 4 maja do końca miesiąca Merkury w ruchu prostym przebywa w Bliźniętach, realizując swój pełen potencjał, warto w tym miesiącu planować przyszłość, zwłaszcza finansową, podpisywać umowy, zarządzać wspólnym dobytkiem. Szczególnie korzystne dni dla spraw związanych z inwestycjami w nieruchomości nadejdą między 10 a 15 maja, kiedy Merkury znajdzie się w trygonie z Saturnem w Wodniku, natomiast w okresie od 20 do 25 maja należy zachować ostrożność przy podpisywaniu jakichkolwiek umów i składaniu zobowiązań, ponieważ kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed kłamstwem lub brakiem rzetelności.

 

STRZELEC

Słońce do 20 maja przebywa w znaku Byka, kierując uwagę na ochronę zdrowia, zachęcając do właściwej diety i wyboru ekologicznych rozwiązań. Koniunkcja Słońca z Uranem w pierwszych dniach maja skłoni do wyboru oryginalnych i nowatorskich metod uzdrawiania a kwadratura Słońca z Saturnem przypomni, że warto połączyć tradycyjną medycynę z niekonwencjonalną. 11 maja, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka, możecie rozpocząć nowy projekt, przynoszący profity, szczególnie jeśli będą to szeroko pojęte usługi. Aspekty Słońca do Neptuna i Plutona między 11 a 20 maja sprzyjają uzdrawianiu, stosowaniu medytacji i korzystaniu z twórczych inspiracji, służących transformacji energii w bardziej pozytywną. 14 maja Jowisz, władca waszego znaku, opuści rewolucyjnego Wodnika i wkroczy do mistycznych Ryb, gdzie czuje się znakomicie, bo to jego drugie królestwo, otworzy się więc przed wami kraina wzniosłych idei i dalekosiężnych marzeń. 20 maja Słońce opuści znak Ryb i wkroczy do przeciwległego znaku Bliźniąt, rozpoczynając miesiąc, w którym liczyć się będą relacje międzyludzkie, partnerstwo zarówno osobiste, jak i biznesowe. Od 21 do 24 maja Słońce znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem w Rybach, co powinno zaowocować spotkaniami z osobami znaczącymi, uważajcie tylko, żeby nie przeszacować swoich szans na sukces. Między 25 a 27 maja pozostańcie szczególnie ostrożni, gdyż w waszym znaku dojdzie do zaćmienia Księżyca, dbajcie o zdrowie, zróbcie w tych dniach coś dla siebie, otoczcie się pozytywną energią.

Wenus do 9 maja tranzytuje znak Byka, którym włada, do tego tworzy korzystne aspekty z Neptunem, Plutonem i Jowiszem, możecie więc liczyć na satysfakcjonujące zlecenia, jeśli pracujecie w usługach. Od 9 maja, kiedy wkroczy do przeciwległego znaku Bliźniąt, rozpocznie się okres powodzenia, wolne Strzelce mają szansę nawiązać nowe znajomości, które okażą się trwałe, szczególnie jeśli zarzucicie wędkę na kogoś w dniach 18 – 22 maja, podczas działania trygonu Wenus do stabilizującego Saturna. Nie dajcie się zwieźć złudnym nadziejom i nierealnym oczekiwaniom między 25 a 29 maja, kiedy Wenus znajdzie się w kwadraturze z uwodzicielskim Neptunem.

Już 4 maja Merkury wkroczy do przeciwległego znaku Bliźniąt, w którym jest bardzo mocny, i pozostanie w ruchu prostym do końca miesiąca, zanim go zmieni na wsteczny, warto więc wykorzystać maj na nawiązywanie współpracy, podpisywanie umów, publiczne wypowiedzi i budowanie wizerunku. Powiedzie się każdy rodzaj działania służący komunikacji międzyludzkiej. Najlepszy okres do podpisywania umów i zawierania długotrwałych zobowiązań nadejdzie miedzy 10 a 15 maja, podczas trygonu Merkurego z gwarantującym trwałość Saturnem, ostrożność natomiast powinniście zachować od 20 do 25 maja, gdy Merkury utworzy kwadraturę ze zwodniczym Neptunem – możecie nie dostrzec czegoś dopisanego petitem i później bardzo tego żałować, nie dajcie się oszukać i trzymajcie się z dala od używek, szanujcie swoje słowa i unikajcie manipulacji.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Raka, w którym jest bardzo słaby, łatwo więc będzie o sprzeczki, może być trudno zapanować nad emocjami. Czasem kłótnia bywa korzystna i uzdrawiająca, jeśli w ten sposób zdoła się oczyścić atmosferę, szansa taka pojawi się między 8 a 15 maja, kiedy Mars znajdzie się w sekstylu z rewolucyjnym Uranem.

 

KOZIOROŻEC

Słońce przebywa w życzliwym znaku Byka do 20 maja, rozpoczynając miesiąc z przytupem, bo koniunkcją z rewolucyjnym Uranem i kwadraturą z Saturnem, władcą waszego znaku, długi weekend więc z jednaj strony otworzy was na świat i majowe przyjemności, z drugiej powstrzyma przed ich wykorzystaniem, tak jakbyście najpierw nacisnęli na gaz a za chwilę na hamulec w samochodzie. Barierą mogą okazać się pieniądze i strach przed ich wydawaniem w niepewnych czasach pandemii. Pierwsze dwie dekady maja są korzystne dla rozwijania kreatywności, czerpania radości z życia oraz dla kontaktów z dziećmi, szczególnie po 11 maja, kiedy dojdzie do nowiu Księżyca w znaku Byka – może znajdziecie nowe hobby lub zajmiecie się twórczością artystyczną. Od 11 do 20 maja Słońce w korzystnych aspektach z Neptunem w Rybach i Plutonem w waszym znaku, pomoże w rozwoju osobistym oraz duchowym, wyzwoli w was siłę przetrwania, wzmocni intuicję. Dobroczynny Jowisz 14 maja opuści znak Wodnika i wkroczy do życzliwych Ryb a kiedy po 20 maja Słońce zawita do Bliźniąt, znajdzie się z nim w twórczej kwadraturze, dni miedzy 21 a 24 maja warto wykorzystać na rozwój kontaktów międzynarodowych oraz podniesienie zawodowych kwalifikacji. 26 maja dojdzie do zaćmienia Księżyca w Strzelcu, starajcie się od 25 do 27 maja zachować ostrożność i zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Wenus do 9 maja przebywa w życzliwym znaku Byka, którym włada, tworząc korzystne aspekty z marzycielskim Neptunem, zaborczym Plutonem, przebywającym w waszym znaku oraz kwadraturę ze szczodrym Jowiszem, która też jest pozytywna, możecie się więc spodziewać eksplozji uczuć, namiętnych romansów, romantycznych wyznań i emocjonujących miłosnych przygód, poszczęści się wam też w finansach,  chętnie też wydacie na coś ekstra, na przykład na podróże zagraniczne. 9 maja Wenus opuści przyjaznego Byka i wkroczy do Bliźniąt, miłości i przyjemności poszukacie więc w pracy. Między 18 a 22 maja, kiedy Wenus znajdzie się w trygonie z Saturnem, władcą waszego znaku, niektórym Koziorożcom uda się uzyskać stałe źródło dochodu, to również dobry moment na założenie firmy. W ostatnich dniach miesiąca, od 25 do 29 maja, kwadratura Wenus ze zwodniczym Neptunem ostrzega przed emocjonalną iluzją, która może zakończyć się rozczarowaniem.

Merkury do 4 maja przebywa w przyjaznym Byku, tworząc korzystne aspekty z Neptunem i Plutonem w waszym znaku, warto więc wykorzystać długi weekend na ważne rozmowy z partnerami, dotyczące wzajemnych oczekiwań. Kiedy Merkury 4 maja opuści znak Byka i wkroczy do Bliźniąt stanie się bardzo mocny, dlatego warto w maju przeprowadzać negocjacje, podpisywać umowy i komunikować się z otoczeniem na wiele różnych sposobów. Najlepsze do zawierania długoterminowych  zobowiązań, szczególnie finansowych, okażą się dni od 10 do 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w korzystnym aspekcie z Saturnem, natomiast unikajcie podpisywania umów miedzy 20 a 25 maja, podczas kwadratury Merkurego z Neptunem, uważajcie też na swoje słowa, możecie zostać źle zrozumiani.

Mars przez cały maj tranzytuje przeciwległy znak Raka, w którym jest słaby i bywa agresywny, dlatego możecie poczuć się atakowani przez partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych. Szczególnie miedzy 8 a 15 maja, gdy Mars utworzy sekstyl z nieprzewidywalnym Uranem, będziecie zmuszeni znaleźć oryginalne rozwiązanie dla cudzych problemów.

 

WODNIK

Słońce do 20 maja tranzytuje znak Byka, kierując uwagę na sprawy domu i rodziny, długi majowy weekend rozpocznie koniunkcja Słońca do Urana, władcy waszego znaku, co sprawi, że będziecie skłonni w jednej chwili spakować manatki i wyruszyć w nieznane, wprowadzi też zamęt w relacje rodzinne. Zaraz potem, 3 maja Słońce znajdzie się w napiętej kwadraturze z ograniczającym Saturnem w waszym znaku, długi weekend więc możecie zakończyć wcześniej, niż planowaliście lub ogarnie was kiepski nastrój, który zepsuje wrażenie przygody. Nów Księżyca, do którego dojdzie w znaku Byka 11 maja, wyznaczy nowy etap w życiu rodzinnym, natomiast korzystne aspekty Słońca do Neptuna i Plutona w drugiej dekadzie maja zapowiadają poprawę finansów, możecie liczyć na wsparcie członków rodziny a także na dodatkowe zlecenia, wypłatę świadczeń, premię lub inny rodzaj gratyfikacji, które zasilą konto. 20 maja Słońce opuści Byka i wkroczy do życzliwego znaku Bliźniąt, rozpocznie się miesiąc, w którym liczyć się będzie kreatywność, otworzą się przed wami twórcze możliwości, zaczniecie robić to, co lubicie najbardziej. Jedynie między 25 a 27 maja, podczas zaćmienia Księżyca w znaku Strzelca, zachowajcie ostrożność w kontaktach z przyjaciółmi lub z osobami, z którymi łączy was wspólnota zainteresowań, jakaś przyjaźń może zostać poddana próbie.

Do 9 maja mocna Wenus w znaku Byka pomoże znaleźć porozumienie w rodzinie, przyczyni się też do poprawy sytuacji materialnej, na co wskazują korzystne aspekty Wenus z Neptunem, Plutonem i Jowiszem – w związkach zapanuje harmonia, wzrośnie namiętność, dla bliskich staniecie się szczodrzy, nawet trochę rozrzutni. 9 maja Wenus wkroczy do przyjaznych Bliźniąt, otworzycie się i  zaczniecie mówić o uczuciach, rozbudzi się kreatywność i pragnienie artystycznych przeżyć. Miedzy 18 a 22 maja, kiedy Wenus w Bliźniętach utworzy trygon z Saturnem w waszym znaku, będziecie skłonni zalegalizować związki, to znakomity czas na zaręczyny a także na zawieranie długotrwałych zobowiązań. Ostrożność zachowajcie między 25 a 29 maja, podczas kwadratury Wenus z Neptunem, bo możecie wykazać się naiwnością lub obdarzyć kogoś nadmiernym zaufaniem w sprawach finansowych, pilnujcie konta i uważajcie na oszustów.

Merkury do 4 maja przebywa w Byku, ale kiedy tylko zawita do Bliźniąt, którymi włada, staniecie się znacznie bardziej mobilni, wygadani i błyskotliwi. Maj sprzyja zakładaniu stron internetowych, blogów oraz ogólnie komunikacji, starajcie się informować świat o swojej działalności, zwłaszcza o charakterze twórczym. Najlepszy okres, sprzyjający prowadzeniu negocjacji, podpisywaniu umów oraz zawieraniu długotrwałych kontraktów, nadejdzie między 10 a 15 maja, gdy Merkury znajdzie się w trygonie z przebywającym w waszym znaku Saturnem, warto wykorzystać ten czas do zapewnienia sobie stabilnej przyszłości. W dniach od 20 do 25 maja natomiast unikajcie transakcji finansowych, bo coś może pójść nie tak i stracicie nie tylko pieniądze, ale i nerwy.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Raka, gdzie jest na wygnaniu, trudno więc wam będzie zachować spokój w stosunku do podwładnych, przyjaciół oraz członków rodziny, szczególnie między 8 a 15 maja, gdy Mars znajdzie się w sekstylu z buntowniczym Uranem, będziecie mieć tendencję do szukania dziury w całym.  W ostatnich dniach maja Mars w trygonie do Neptuna sprawi, że wydacie więcej pieniędzy, niż zamierzaliście.

 

RYBY

Słońce do 20 maja przebywa w życzliwym znaku Byka, kierując uwagę na szeroko pojętą komunikację, koniunkcja Słońca z Uranem 1 maja rozbudzi w was buntownika, długi weekend postanowicie spędzić w sposób odmienny niż zwykle, ale kwadratura Słońca do Saturna już 3 maja powstrzyma te zapędy, lęk przed pandemią prędko was nie opuści. Nów Księżyca w znaku Byka, mający miejsce  11 maja, wyznaczy początek działalności publicznej lub wydawniczej, zachęci do eksperymentowania w hodowli roślin, rozbudzi zdolności kulinarne lub ogrodnicze. Druga dekada miesiąca okaże się korzystna dla nauczania, szerzenia informacji, zdobywania wiedzy, publikowania opinii oraz poprawy sytuacji materialnej, kiedy Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie z przebywającym w waszym znaku Neptunem oraz potężnym Plutonem w Koziorożcu. Jowisz, planeta szczęścia i powodzenia, patron Ryb, zawita do waszego znaku już 14 maja, przynosząc radość i zadowolenie. 20 maja Słońce opuści przyjazny znak Byka, wkroczy do Bliźniąt i miedzy 21 a 24 maja znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co powinno przynieść sukces przede wszystkim Rybom urodzonym w lutym, uważajcie tylko, aby nie przecenić swoich możliwości. Ostatni tydzień miesiąca może być problematyczny, ponieważ między 25 a 27 maja pozostaniecie pod wpływem zaćmienia Księżyca w Strzelcu, co skomplikuje zawodowe plany, dodatkowo zarówno Wenus, jak i Merkury znajdą się w kłopotliwej kwadraturze z przebywającym w waszym znaku Neptunem.

Wenus do 9 maja przebywa w życzliwym Byku, przynosząc miłość, radość i dobre samopoczucie. Sekstyl Wenus do Neptuna w waszym znaku w pierwszych dniach miesiąca obiecuje romantyczne chwile, spędzone w ramionach ukochanej osoby oraz duchowe doznania, które natchną was do jeszcze większej ofiarności i miłości bliźniego, natomiast trygon Wenus do Plutona w Koziorożcu między 4 a 8 maja wzbudzi namiętność w związkach, chętnie poddacie się przyciąganiu do osobowości silnej, magnetycznej i charyzmatycznej. 9 maja Wenus opuści przyjazny znak Byka i wkroczy do Bliźniąt, dobrze poczujecie się we własnym domu, w kontakcie z dobrą literaturą. Między 18 a 22 maja trygon Wenus do Saturna utrwali to, nad czym pracowaliście w samotności, okaże się także korzystny dla długotrwałych związków. Czujność zachowajcie w ostatnich dniach miesiąca, od 25 do 29 maja, gdy Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem w waszym znaku, niektóre wasze nadzieje nie zostaną spełnione.

Merkury 4 maja opuści przyjaznego Byka i wkroczy do Bliźniąt, w których jest mocny, warto więc w maju zajmować się wszystkim, co sprzyja komunikacji – pisaniem, publikowaniem, podróżowaniem, publicznymi występami. Dla podpisywania długotrwałych umów najlepszy jest okres od 10 do 15 maja, podczas trygonu Merkurego do stabilizującego Saturna, natomiast między 20 a 25 maja zachowajcie daleko idącą ostrożność, ponieważ Merkury znajdzie się w napiętej kwadraturze z Neptunem, przebywającym w waszym znaku, nie dajcie się oszukać lub zmanipulować.

Mars przebywa w życzliwym Raku przez cały miesiąc, nie jest to jednak dla niego dobra pozycja, możecie więc doświadczyć niecierpliwości i rozładowania negatywnych emocji ze strony dzieci oraz ukochanych osób, starajcie się zachować spokój i nie reagować w ten sam sposób. Sekstyl Marsa do Urana w Byku między 8 do 15 maja skłoni was do większej aktywności, częściej będziecie wychodzić z domu.

Zostaw Komentarz