HOROSKOP MIESIĘCZNY GRUDZIEŃ 2020

with Brak komentarzy

HOROSKOP MIESIĘCZNY DLA 12 ZNAKÓW ZODIAKU  GRUDZIEŃ  2020

dostępny również na CzaroMarowy Horoskop

BARAN

Słońce tranzytuje przyjazny znak Strzelca do 21 grudnia, napełniając was optymizmem i wzmacniając poczucie własnej wartości. Jest to znakomity czas, aby nauczyć się czegoś nowego lub kontynuować zgłębianie wybranej dziedziny wiedzy, zwłaszcza, że przez większość czasu Słońcu będzie towarzyszył Merkury. Pierwszy tydzień miesiąca minie pracowicie i bez większych wstrząsów, natomiast od 7 do 11 grudnia kwadratura Słońca do Neptuna w Rybach sprawi, że łatwo was będzie oszukać, pozostańcie więc ostrożni i unikajcie niepewnych interesów oraz samozwańczych guru, zwłaszcza że między 9 a 14 grudnia możecie być najbardziej aktywni i skłonni do ryzyka, ze względu na trygon, jaki Słońce utworzy z Marsem w waszym znaku. 14 grudnia dojdzie do nowiu Księżyca i zaćmienia Słońca w  Strzelcu, któremu towarzyszyć będą przyjazne aspekty pozostałych planet, bądźcie więc dobrej myśli, nawet jeśli niektóre sprawy, związane z wyznawanym światopoglądem, zaczną się komplikować. 21 grudnia Słońce zmieni znak i wkroczy do Koziorożca, datę warto jednak zapamiętać z innego powodu, tego dnia bowiem dojdzie do koniunkcji Jowisza i Saturna na początku znaku Wodnika a wydarzeniu temu towarzyszyć będzie kwadratura Marsa, władcy waszego znaku, do Plutona w Koziorożcu. Czekają was wielkie zmiany w przyjaźniach, w dodatku wywołane waszą postawą. Niektóre Barany postanowią wziąć udział w protestach, które będą miały ogromny wpływ na zmiany społeczne, ale konsekwencje waszej aktywności mogą być nieprzyjemne a nawet autodestrukcyjne, zachowajcie więc dystans do wydarzeń i zadbajcie o własne bezpieczeństwo. W Święta uda się odpocząć, natomiast ostatnie dni miesiąca przyniosą dobre wiadomości, wpadniecie na nowe, odkrywcze pomysły, które pomogą pchnąć w przyszłości karierę do przodu i poprawić finanse. Sylwestra najchętniej spędzicie w niewielkim gronie, ale za to z dużą ilością używek, zapowiada się więc szałowo.

Mars przez cały miesiąc przebywa nadal w waszym znaku, aktywizując i zachęcając do działania, szczególnie między 9 a 16 grudnia, kiedy znajdzie się w korzystnych aspektach ze Słońcem i Merkurym, dużo będzie się w tych dniach działo, nie traćcie głowy, słuchajcie rozsądku. Do nieprzyjemnych sytuacji może dojść tuż przed Świętami, między 20 a 24 grudnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem napiętej kwadratury Marsa z Plutonem – możecie natrafić na silny opór ze strony osób, reprezentujących władzę, niechętnych urzędników a także przełożonych w pracy.

Do 15 grudnia Wenus przebywa w  Skorpionie, tworząc korzystne aspekty z Neptunem w Rybach, co sprzyja romantycznym, ale mocno ukrytym randkom. Tuż przed wyjściem ze znaku, podczas zaćmienia Słońca 14 grudnia, utworzy sekstyl z Jowiszem i Saturnem w Koziorożcu, w związkach na jaw mogą wyjść długo skrywane uczucia, co wywoła komplikacje, ale pozwoli działać jawnie. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku życzliwego Strzelca, w miłości uśmiechnie się do was szczęście, jedynie w czasie Sylwestra kwadratura Wenus do Neptuna trochę namiesza i pojawią się nieporozumienia – unikajcie flirtowania z innnymi, żeby nie stracić zaufania partnera/ki.

Merkury cały czas towarzyszyć będzie Słońcu od 1 do 21 grudnia w znaku Strzelca a potem Koziorożca, warto wykorzystać jego wpływ szczególnie w dniach 19-20 grudnia, kiedy znajdzie się „w sercu” Słońca, możecie wtedy jasno wyrazić swoje zdanie i zostaniecie wysłuchani.

 

BYK

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia skłoni do rozliczeń i zadbania o domowy budżet. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem i jednocześnie w ułatwiającym przepływ energii trygonie z zapalczywym Marsem – to dobry moment, aby zweryfikować osoby ze swojego otoczenia pod kątem ich prawdomówności, może się okazać, że ktoś, kogo uważaliście za przyjaciela, w rzeczywistości wam szkodzi. Nie pozwalajcie się oszukiwać, zwłaszcza w finansach, przyjaźń z biznesem nie zawsze idą w parze. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 13 a 15 grudnia może was ciągnąć do nadmiernych wydatków i wątpliwych inwestycji, przedświąteczne zakupy starajcie się więc przełożyć na inny termin, zwłaszcza, że będziecie w tym czasie podatni na niekorzystny wpływ wirusów, bakterii oraz działanie innych ukrytych wrogów. 17 grudnia Saturn, a 19 grudnia Jowisz, opuszczą na dobre znak Koziorożca, wkroczą do rewolucyjnego Wodnika i 21 grudnia znajdą się w ścisłej koniunkcji, rozpoczynając nowy etap wzajemnych stosunków, który obowiązywać będzie ok. 20 lat. Jaki to będzie miało wpływ na osoby ze Słońcem w znaku Byka? Wpłynie to przede wszystkim na waszą karierę, pozwoli ustabilizować zawodową pozycję, pod warunkiem, że otworzycie się na zmiany, w niektórych przypadkach rewolucyjne. 19 i 20 grudnia warto słuchać rozsądku, pojawi się okazja, aby głośno wypowiedzieć swoje poglądy, ponieważ Merkury znajdzie się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. Następnego dnia obie planety zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, ostatnia dekada miesiąca i roku sprzyjać więc będzie skupieniu na sprawach praktycznych i materialnych. Szczególnie znaczący okaże się okres między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, kiedy znajdziecie się pod działaniem dobroczynnego trygonu, jakie utworzy Słońce z Uranem w waszym znaku, przygotujcie się na niespodzianki i niezwykłe zbiegi okoliczności.

Wenus do 15 grudnia przebywa w przeciwległym znaku Skorpiona, otwierając na miłość, zabarwioną namiętnością, łatwo was będzie uwieźć, ponieważ Wenus w Skorpionie ulega fascynacjom, angażując się w związki naznaczone silnymi emocjami. Niektóre Byki chętnie zawalczą o swoją pozycję, wyzwalając się z dominującego wpływu partnerów, zarówno osobistych, jak i biznesowych. Okazja do wyrażenia swoich marzeń, potrzeb i pragnień pojawi się w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ Wenus utworzy kolejno trygon do Neptuna a następnie sekstyle do planet w Koziorożcu – Plutona, Jowisza i Saturna, z tym że z dwiema ostatnimi planetami utworzy aspekt w czasie zaćmienia Słońca, do którego dojdzie 14 grudnia, nie traćcie głowy, przyjmijcie to, czym los was obdarzy ze spokojem, panując nad emocjami, może to być początek ważnych zmian w waszym życiu. 15 grudnia Wenus przejdzie do znaku Strzelca, co wpłynie korzystnie na rodzinny budżet i wspólne porozumienie w związkach. W czasie Sylwestra Wenus utworzy kwadraturę z niepewnym i skłonnym do uzależnień Neptunem, starajcie się więc ograniczyć ilość szampana oraz innego alkoholu, bo kac was czeka niemiłosierny.

Mars nadal przebywa w znaku Barana, co czyni go bardzo mocnym, nie jest to niestety dla was zbyt korzystne, dlatego uważajcie na ukrytych wrogów oraz osoby nieprzychylnie nastawione, mogą narobić szkód szczególnie w dniach 20 – 24 grudnia, ponieważ Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w Koziorożcu. Przed Świętami wrzućcie na luz i starajcie się nie przemęczać, zadbajcie o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Merkury przez cały grudzień towarzyszy Słońcu w wędrówce przez znak Strzelca, tworząc w dniach 19-20 grudnia ścisłą koniunkcję, co ułatwi zakupy oraz podejmowanie właściwych decyzji zawodowych i inwestycyjnych. Między 10 a 14 grudnia kwadratura Merkurego z Neptunem ostrzega przed osobami nieuczciwymi, nie dajcie się zwieźć miłym słówkom. 21 grudnia Merkury podąży za Słońcem do Koziorożca i w czasie Świąt utworzy trygon z Uranem w waszym znaku, spędzicie  ten czas prawdopodobnie inaczej niż zwykle, mogą się zdarzyć nieoczekiwane wizyty niezapowiedzianych gości lub to Wy wybierzecie się do kogoś dawno nie widzianego.

 

BLIŹNIĘTA

Słońce przebywa w przeciwległym  Strzelcu do 21 grudnia, w dodatku w towarzystwie Merkurego, władcy waszego znaku, powinniście ten czas poświęcić sprawom partnera oraz wszelkiego rodzaju umowom i negocjacjom. Od 7 do 14 grudnia Słońce znajdzie się w korzystnym aspekcie Marsa, ale w napiętej kwadraturze do Neptuna, poczujecie się więc trochę zagubieni i niepewni, szczególnie w pracy, ale możecie liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy zachęcą do działania na rzecz innych osób. 14 grudnia dojdzie do nowiu i zaćmienia Słońca w przeciwległym znaku Strzelca, niektóre Bliźnięta stracą poparcie partnerów osobistych lub biznesowych, zwłaszcza zagranicznych, ale nie ma powodu do obaw, bo wspólne finanse oraz inwestycje tylko na tym zyskają. Studenci, zdający w tym czasie egzaminy, powinni przełożyć je na inny termin. Dobry czas na pokazanie swojego potencjału nadejdzie 19 i 20 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w bezpośredniej bliskości Słońca, zrobi się o was głośno a wysiłki zostaną docenione. 21 grudnia Słońce opuści Strzelca i wkroczy do Koziorożca, tego samego dnia dojdzie do bardzo ważnego wydarzenia astrologicznego – koniunkcji Jowisza i Saturna, dwóch planet, reprezentujacych przeciwstawne wartości, w rewolucyjnym, ale życzliwym wam znaku Wodnika. Konfiguracja będzie miała wpływ na relacje między obydwiema planetami przez najbliższe 20 lat, pozwoli zrównoważyć sprzeczne tendencje, występujące w sprawach międzynarodowych, uporządkuje współpracę z obcokrajowcami oraz pomoże zdobyć wiedzę, potrzebną w rozwoju kariery. Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra spędzicie w sposób zaskakujący, inaczej niż zwykle, co zapewnią  trygony Słońca oraz Merkurego do Urana.

Przez pierwsze 3 tygodnie grudnia Merkury przebywa w przeciwległym znaku Strzelca, sytuacja będzie wymagała od was oderwania się od osobistych oczekiwań, warto posłuchać drugiej strony, dowiedzieć się jakie ma problemy oraz potrzeby i skupić na nich uwagę. W okolicach zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, między 9 a 16 grudnia, Merkury wraz ze Słońcem znajdą się w kwadraturze do Neptuna i trygonie do Marsa, co wzmocni układ i może sprawić, że wasze wyobrażenia okażą się niezgodne z rzeczywistością, starajcie się nie działać na oślep. Po 21 grudnia Merkury znajdzie się w znaku Koziorożca a trygon Merkurego do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie w czasie Świąt sprawi, że dobrze będziecie się bawić w gronie nie tylko rodziny, ale również najbliższych przyjaciół.

Na Marsa w znaku Barana powinniście uważać szczególnie od 20 do 24 grudnia, podczas kwadratury, jaką utworzy z potężnym Plutonem w Koziorożcu, możecie być skłonni wykorzystać przyjaciół do rozprawienia się tym, czego chcecie się pozbyć. To dobry moment na domowe porządki, ale nie przesadzajcie z wysiłkiem, bo może was przerosnąć.

Pierwszą połowę grudnia Wenus spędzi w znaku Skorpiona, w związkach zrobi się najpierw romantycznie, szczególnie w pierwszym tygodniu mięsiąca, a potem namiętnie. Możecie liczyć w tym czasie na poprawę zdrowia. Po 15 grudnia Wenus znajdzie się w przeciwległym znaku Strzelca, co oznacza przychylność partnerów zarówno osobistych, jak i biznesowych, otrzymacie wiele dowodów miłości oraz sympatii.

 

RAK

Słońce w znaku Strzelca przebywa do 21 grudnia, skupiając uwagę na sprawach zdrowia. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się napiętym kontakcie z Neptunem, ale jednocześnie uśmiechnie się trygonem do Marsa w Baranie, co może przynieść pogorszenie samopoczucia, ale znajdziecie w sobie wystarczajaco dużo siły, aby pokonać dolegliwości. 14 grudnia nów Księżyca w Strzelcu wiązać się będzie z zaćmieniem Słońca, dlatego otoczcie się w tym miesiącu wyjątkową czułością i opieką, unikajcie skupisk ludzkich i dbajcie o siebie. To będzie ważny miesiąc dla Raków, ponieważ 17 grudnia Saturn opuści przeciwległy znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika a dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety utworzą ścisłą koniunkcję 21 grudnia, wyznaczając początek 20-letniego cyklu, istotnego dla spraw spadkowych oraz kwestii zarządzania wspólnymi finansami a także zdobywania funduszy z banków i instytucji społecznych. Najważniejsze jednak, że przestanie was ograniczać Saturn i chociaż nadal w Koziorożcu przebywa potężny Pluton, to jednak odczujecie wyraźną ulgę. 21 grudnia Słońce przesunie się do przeciwległego znaku Koziorożca, otworzycie się  na kontakty międzyludzkie, sprawy partnerstwa okażą się istotne. Trygony Słońca i Merkurego do Urana, pod wpływem których pozostaniecie w ostatnim tygodnia miesiąca i roku sprawią, że Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester miną w miłym towarzystwie i w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie i tworzy szereg emocjonujących aspektów – najpierw z romantycznym Neptunem w Rybach, przynosząc miłość i okazję do niecodziennych przeżyć, następnie z Plutonem, Jowiszem i Saturnem w przeciwległym Koziorożcu, wywołując namiętność, szczęście i potrzebę trwałości oraz stabilizacji w związku. Niektóre Raki mogą spodziewać się oświadczyn, deklarcji i obietnic dozgonnej miłości, osoby, którym nie będzie to dane również nie powinny się nudzić. 15 grudnia Wenus opuści znak Skorpiona i wkroczy do optymistycznego Strzelca, wpływając na poprawę samopoczucia i ochronę zdrowia. W ostatnich dniach roku kwadratura Wenus do Neptuna może pokrzyżować sylwestrowe plany.

Mars w znaku Barana sprawi, że z zaangażowaniem rzucicie sie w wir pracy, szczególnie między 7 a 14 grudnia, natomiast w dniach 20 – 26 grudnia zachowajcie szczególną ostrożność, ponieważ Mars znajdzie się w bardzo nieprzyjemnym i agresywnym aspekcie z Plutonem w przeciwległym znaku Koziorożca, nie narażajcie się bez potrzeby, unikajcie konfliktów, bo sami na nich najwięcej stracicie.

Merkury 1 grudnia wkroczy do znaku Strzelca i aż do 21 grudnia towarzyszyć będzie Słońcu, myśli więc skupicie na sprawach związanych ze zdrowiem. Ostrożność zachowajcie między 10 a 14 grudnia, kiedy Merkury utworzy kwadraturę z Neptunem, bo mogą pojawić się problemy w kontaktach ze służbą zdrowia, nie wierzcie we wszystkie informacje, jakie do was docierają, bo większość z nich okaże się zwykłym kłamstwem lub manipulacją faktami. 21 grudnia Merkury razem ze Słońcem zmienią znak i wkroczą do przeciwległego znaku Koziorożca,  staniecie się bardziej towarzyscy i chętni do nawiązania kontaktów z innymi. Trygon Merkurego z Uranem pozwoli spędzić Święta w sposób oryginalny, w towarzystwie przyjaciół.

 

LEW

Słońce do 21 grudnia przebywa w przyjaznym znaku Strzelca, towarzyszyć więc będzie wam optymizm, pomimo niepokojących informacji, napływających z mediów. Z chęcią zajmiecie się swoim hobby, warto poświęcić czas zajęciom, które sprawiają przyjemność, jeśli chcecie podnieść odporność swego organizmu i zachować zdrowie. To również dobry moment, aby zainteresować się potrzebami dzieci, zarówno tych małych, jak i dorosłych. Między 7 a 14 grudnia Słońce znajdzie się w napiętej konfiguracji ze zwodniczym Neptunem oraz w korzystnym aspekcie z Marsem w życzliwym Baranie, energii i zdolności do działania wam nie zabraknie, ale łatwo możecie w tym czasie ulegać iluzjom i wyobrażenia brać za rzeczywistość, unikajcie więc poważnych inwestycji i większych zakupów, jesli nie chcecie się rozczarować. 14 grudnia w przychylnym znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, to kolejne ostrzeżenie przed aktywnością, mogącą przynieść straty, nie ufajcie osobom, które obiecują łatwe zyski, unikajcie niepewnych interesów. Dbajcie również o zdrowie, nie tylko w kontekście covid-19, wzmacniajcie organizm dobrą dietą i witaminami. Na rozgłos i ciekawe pomysły możecie liczyć 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca. 17 grudnia Saturn, a dwa dni później również Jowisz, opuszczą Koziorożca i wkroczą do przeciwległego znaku Wodnika, obydwie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo istotne wydarzenie astrologiczne, które wprowadzi zmiany w relacjach z partnerami, zarówno osobistymi, jak i biznesowymi nie tylko w nadchodzącym roku, ale przez najbliższe 20 lat. Saturn i Jowisz to planety pełne przeciwieństw – idealistyczny Jowisz stara się wszystko powiększać, natomiast praktyczny Saturn chce to ograniczać, ich koniunkcja jest zaproszeniem do szukania równowagi pomiędzy ideą a możliwością jej realizacji. Tego samego dnia Słońce opuści życzliwy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zdrowotne oraz przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenie. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku czekają was niespodzianki zawodowe i finansowe, natomiast Sylwester zapowiada się oryginalnie, do czego przyczyni się trygon Słońca do Urana w znakach ziemskich.

Do 21 grudnia Słońcu w znaku Strzelca towarzyszyć będzie Merkury, na którego życzliwość możecie liczyć szczególnie 19 i 20 grudnia, natomiast między 10 a 14 grudnia, gdy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym Neptunem, zachowajcie ostrożność i jeśli bardzo was będzie do czegoś ciągnąć, to na wszelki wypadek zróbcie odwrotnie.

Wenus do 15 grudnia, przebywając w znaku Skorpiona, zapewni wam moc emocji i wiele okazji do okazania gorących uczuć, znajdzie się bowiem w korzystnych aspektach z Neptunem, Plutonem, Jowiszem i Saturnem, nawet w stałych związkach zrobi się zagadkowo, ogniście, namiętnie i zazdrośnie, ale szczęśliwie. Druga połowa grudnia zapowiada się również korzystnie, ponieważ Wenus znajdzie się w przyjaznym znaku Strzelca – jedynie w okolicach Sylwestra kwadratura Wenus z Neptunem zapowiada rozczarowanie, wynikające z nierealnych oczekiwań. Nie przesadzajcie z używkami, bo poranne przebudzenie może okazać się nieprzyjemne.

Mars cały miesiąc tranzytuje życzliwy znak Barana, napełniając was energią i skłaniając do aktywności, dla sportowców to szczególnie korzystna sytuacja, zachowajcie jednak ostrożność między 20 a 26 grudnia, ponieważ bojowy Mars znajdzie się w kwadraturze z niebezpiecznym Plutonem, unikajcie nadmiernego wysiłku, panujcie nad chęcią odwetu.

 

PANNA

Słońce do 21 grudnia zatrzyma was w domu lub skupi uwagę na sprawach rodzinnych, wiele Panien będzie pracować zdalnie, próbując pogodzić interesy domowe i zawodowe. Trudno się będzie porozumieć z partnerami zarówno osobistymi, jak i biznesowymi między 7 a 14 grudnia, kiedy dostaniecie się pod wpływy kwadratury Słońca w Strzelcu do Neptuna w przeciwległym znaku Ryb – unikajcie w tych dniach podpisywania umów i negocjowania ważnych kontraktów, bo jakiś maczkiem pisany paragraf okaże się nie tylko niezrozumiały, ale też kompletnie dla was niekorzystny. Trygon Słońca do Marsa sprawi, że będziecie chcieli dokonać szybko inwestycji lub kupić coś, co wydaje się fantastyczne, ale rzeczywistość okaże się daleka od wyobrażeń. Tym bardziej, że 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca i trudno będzie polegać nie tylko na intuicji, ale nawet na zdrowym rozsądku – natomiast 19 i 20 grudnia możecie się wykazać jednym i drugim, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca, wasze pomysły zostaną docenione a wysiłki wynagrodzone. 21 grudnia Słońce przesunie się do życzliwego wam Koziorożca, tego samego dnia dojdzie jednak do bardzo istotnego astrologicznego wydarzenia – Jowisz i Saturn, które parę dni wcześniej opuściły znak Koziorożca i wkroczyły do Wodnika, utworzą koniunkcję w tym znaku, co rozpocznie nowy 20-letni cykl obydwu planet, zanim ponownie się spotkają. Saturn i Jowisz mają przeciwstawną energię, możecie więc liczyć na to, że uda się osiągnąć stabilizację nie tylko w zakresie wykonywanej pracy, ale również w dziedzinie zdrowia. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku, pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, czekają was niespodzianki, niektóre Panny postanowią rozpocząć naukę w oryginalnej dziedzinie wiedzy, przyczyni się do tego trygon Słońca oraz Merkurego do Urana.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszył będzie Słońcu w wędrówce – najpierw do 21 grudnia przez znak Strzelca, w którym nie czuje się najlepiej, a następnie w bardziej życzliwym Koziorożcu. Unikajcie podejmowania ważnych życiowych decyzji szczególnie między 10 a 14 grudnia, gdyż nie tylko Słońce, ale również Merkury znajdzie się w napiętym aspekcie z Neptunem, co wróży pomyłki, nieporozumienia a nawet oszustwa. Dobre okażą się dni 19 i 20 grudnia oraz końcówka miesiąca, możecie wtedy liczyć na wsparcie patrona waszego znaku.

Wenus do 15 grudnia tranzytuje przyjazny znak Skorpiona, co zapowiada wiele spotkań a nawet romansów, ponieważ znajdzie się najpierw w romantycznym aspekcie z Neptunem a następnie w namiętnym uścisku z Plutonem oraz stabilizującym i uszczęśliwiającym sekstylu z Saturnem i Jowiszem. Samotne Panny mogą zapłonąć gorącym uczuciem, nawet w stałych związkach powrócą noce jak z początku znajomości. 15 grudnia Wenus wkroczy do Strzelca, kierując uczucia na domowników – w czasie Sylwestra uważajcie, bo trudno się będzie odnaleźć w sytuacji lub pojawią się nieporozumienia, co zapowiada kwadratura Wenus do Neptuna.

Mars w znaku Barana zachęca do inwestowania, ale nie jest to właściwy czas, żeby lokować wspólne pieniądze. Niektóre Panny zwrócą się do instytucji państwowych, aby zdobyć dodatkowe środki w dobie kryzysu, ale między 20 a 26 grudnia kwadratura Marsa do Plutona ostrzega przed zbyt agresywnym działaniem, bo spotkacie się ze zdecydowanym sprzeciwem, to aspekt bezpardonowej walki.

 

WAGA

Słońce do 21 grudnia przebywa w życzliwym Strzelcu, skupiając uwagę na promowaniu swojej osoby lub prowadzonej działalności a także zachęcając do zdobywania wiedzy. Między 7 a 14 grudnia trygon Słońca do Marsa skłoni do intensywnej aktywności, ale kwadratura do Neptuna może pokrzyżować plany, okaże się bowiem, że wprowadzenie w życie projektów jest znacznie trudniejsze, niż ich wymyślanie, na przeszkodzie mogą też stanąć problemy zdrowotne lub sytuacja epidemiologiczna w kraju. Szczególną ostrożność zachowajcie w okolicach 14 grudnia, ponieważ w znaku Strzelca dojdzie do zaćmienia Słońca, co może rozkojarzyć niektóre wrażliwe osoby, łatwo wtedy o pomyłki. 17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz i obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia – to bardzo ważne astologiczne wydarzenie, ponieważ rozpocznie nowy 20-letni cykl, który wyznaczy ich wzajemne stosunki. Jowisz i Saturn to zasada przeciwieństw – rozmach i ograniczenie spotykają się w jednym miejscu, dla Wag oznacza to ustabilizowanie sytuacji w dziedzinie artystycznej, twórczej oraz związanej z posiadaniem dzieci, będziecie dążyć do równowagi w tych dziedzinach. 21 grudnia również Słońce opuści przyjaznego Strzelca i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę zarówno na sprawy zawodowe, jak i domowe. Trygon Słońca do Urana w ostatnim tygodniu miesiąca oraz roku zapewni różnowrodność wydarzeń, będzie ciekawie i zaskakująco, szczególnie Sylwester odbiegać będzie od dotychczasowych zwyczajów.

Wenus, patronka waszego znaku, do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, w którym nie czuje się najlepiej, jednak tworzy w tym czasie szereg korzystnych aspektów, co może poprawić nie tylko waszą sytuację finansową, ale wpłynie też na rozbudzenie głębszych uczuć i zachęci do samodzielności. Staniecie się dużo bardziej aktywni, a wręcz bojowi, gotowi walczyć o swoje przekonania oraz zasoby. Trygon Wenus z Neptunem natchnie was do właściwego wykorzystania swojego potencjału i pozwoli znaleźć dobrze płatne zajęcie, sekstyle do Plutona, Saturna i Jowisza pomogą stanąć na nogi, w domu zaczniecie rządzić, łatwo podporządkowując sobie domowników. Po 15 grudnia Wenus będzie wędrować przez życzliwy znak Strzelca, samopoczucie się poprawi, poczujecie się jeszcze pewniej, jedynie w ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna może wpłynąć negatywnie na zdrowie lub poczujecie się oszukani.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w znaku Strzelca, co ułatwi podejmowanie decyzji i wyciaganie wniosków. Jedynie między 10 a 14 grudnia zachowajcie ostrożność, szczególnie za kierownicą, bo kwadratura Merkurego z Neptunem może wyprowadzić was na manowce. Na przedświąteczne zakupy wybierzcie się 19 lub 20 grudnia, bo koniunkcja Merkurego ze Słońcem ułatwi podejmowanie decyzji. 21 grudnia Merkury wkroczy za Słońcem do znaku Koziorożca, trygon z Uranem zapowiada miły czas w czasie Świąt Bożego Narodzenia, chociaż spędzicie te dni inaczej niż zwykle.

 

 

SKORPION

Słońce oraz Merkury w znaku Strzelca do 21 grudnia skierują uwagę na sprawy finansowe. Pierwszy tydzień miesiąca minie dość spokojnie, jednak okres między 7 a 14 grudnia może podnieść ciśnienie, ponieważ z jednej strony pojawią się możliwości dodatkowego zarobku, co zapewni trygon Słońca do Marsa, interes może wydawać się złoty, ale kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega, że spawa okaże się niewarta świeczki. Napracujecie się solidnie a efekty mogą być nieadekwatne do włożonego wysiłku. Dodatkowo 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w Strzelcu, pozostańcie więc ostrożni nie dajcie się oszukać, dbajcie o swój stan posiadania. Najważniejsze astrologiczne wydarzenie tego miesiąca to koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika, do której dojdzie 21 grudnia, rozpoczynająca kolejny 20-letni cykl obydwu planet. Jowisz i Saturn to dwie przeciwstawne energie, które działając razem mają szansę wprowadzić ład i równowagę w waszych sprawach rodzinnych i domowych, obserwujcie więc uważnie nadchodzące tendencje, bo okażą się długoterminowe. 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i przesunie sie do życzliwego Koziorożca, staniecie się bardziej mobilni i aktywni, zwłaszcza w internecie. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem trygon Słońca do Urana w przeciwległym znaku Byka zapowiada szereg nieoczekiwanych spotkań, możecie też zawrzeć ciekawą znajomość, która ma szansę przeksztacić się w przyjaźń.

Mars przez cały miesiąc tranzytuje znak Barana, w którym czuje się mocny, łatwiej niż inni zwalczacie choroby, nawet covid-19 wam nie straszny, jednak między 20 a 26 grudnia zachowajcie ostrożność, uważajcie na świąteczne potrawy, żeby nie nabawić się niestrawności, Święta starajcie się spędzić w ograniczonym gronie, unikajcie wychodzenia na ulicę, bo kwadratura Marsa do Plutona może wywołać silną energię, z którą nawet Skorpiony sobie nie poradzą, jeśli nie zachowają ostrożności. Unikajcie konfliktów oraz rozmów przy świątecznym stole na tematy polityczne.

Wenus do 15 grudnia przebywa w waszym znaku, rozbudzając emocjonalnie i skłaniając do kompromisów. Na początku utworzy trygon z Neptunem w Rybach, budząc tęsknotę za romantycznym uczuciem a następnie znajdzie się w korzystnych aspektach z Plutonem, Saturnem i Jowiszem, co zapowiada okres namiętności i potrzeby związku z jednej strony pełnego uniesień, z drugiej dającego pewność i gwarancję stałości. Niektórym Skorpionom objawi się rycerz na białym koniu lub wymarzona księżniczka i stracą głowę dla swoich wybranków. Bajka zakończy się, kiedy Wenus opuści wasz znak i wkroczy do Strzelca, zaczniecie zastanawiać się, czy stać was na taki związek i skupicie się na zdobywaniu pieniędzy. W ostatnich dniach miesiąca i roku kwadratura Wenus do Neptuna ostrzega, że ideał może okazać się nieosiągalny.

Merkury do 21 grudnia towarzyszy Słońcu w wędrówce w znaku Strzelca i ostrzega przed nierozważnymi inwestycjami między 10 a 14 grudnia, kiedy znajdzie się w kwadraturze z niepewnym, iluzorycznym Neptunem. Dobry moment na zakupy nadejdzie 19 i 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem. 21 grudnia wraz ze Słońcem Merkury opuści znak Strzelca i wkroczy do życzliwego Koziorożca a trygon, jaki utworzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia ułatwi kontakty, chociaż przyniesie niespodzianki.

 

STRZELEC

Słońce wraz z Merkurym przebywają w waszym znaku do 21 grudnia, wzmacniając energetycznie, inspirując i zachęcając do rozwoju intelektualnego i osobistego. Między 7 a 14 grudnia Słońce w trygonie do Marsa w życzliwym Baranie skłoni do większej aktywności, jednocześnie napięta kwadratura z Neptunem przypomni o ograniczeniach, wynikających z zagrożenia epidemiologicznego, dlatego warto skierować działanie na pomoc potrzebującym opieki i wsparcia. W waszym znaku przebywa również Południowy Węzeł Księżycowy, komplikując nieco życie i przynosząc sytuacje, będące wyzwaniem, dlatego działajcie ostrożnie w okolicach 14 grudnia, ponieważ w waszym znaku dojdzie do zaćmienia Słońca, co wpłynie negatywnie na możliwość podejmowania racjonalnych decyzji. Zaopiekujcie się przede wszystkim sobą, unikajcie zagrożeń, troszczcie się o również o innych, bo dysponujecie obecnie dużym zasobem energii, nie marnujcie jej na nic nie znaczące działania. 17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego, ale życzliwego wam znaku Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz, władca waszego znaku i to jest dobra wiadomość. Obie planety znajdą się w ścisłej koniunkcji 21 grudnia, wyznaczając początek 20-letniego cyklu, w którym liczyć się będzie komunikacja i nowatorskie podejście do zdobywania wiedzy. Jowisz reprezentuje energię wzrostu i zwiększania wszystkiego, z czym ma do czynienia, natomiast Saturn przeciwnie – ogranicza i reglamentuje, spotkanie obydwu planet to wezwanie do łączenia przeciwieństw i znalezienia „złotego środka”. Również 21 grudnia Słońce opuści wasz znak i wkroczy do Koziorożca, kierując uwagę na sprawy zabezpieczenia materialnego. W ostatnim tygodniu miesiąca i roku możecie otrzymać propozycję dodatkowej pracy lub doczekacie się podwyżki, co zapowiada trygon Słońca z Uranem w znaku Byka.

Wenus do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, co nie jest zbyt korzystne dla spraw miłosnych oraz finansów, ale Wenus tworzy korzystne aspekty z Neptunem oraz planetami w Koziorożcu, możecie więc liczyć na dowody uczuć ze strony osób, których o to nie posądzaliście oraz zyski z działań ukrytych, tajemnych. Strzelce dobrze się też sprawdzą w tym czasie w działalności charytatywnej. 15 grudnia Wenus wkroczy do waszego znaku, doda wdzięku i uroku, świat się do was uśmiechnie, warto w tym czasie wybrać sie do fryzjera lub kupić nowe ciuszki, nowy wizerunek spotka się z uznaniem otoczenia. Jedynie w Sylwestra nie liczcie na księcia z bajki, bo okaże się żabą, w każdym razie kwadratura Wenus z Neptunem ostrzega przed iluzorycznymi wyobrażeniami.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, najpierw przemierzając wasz znak, następnie Koziorożca, możecie więc liczyć na zdrowy rozsądek, który może was opuścić tylko między 12 a 16 grudnia, gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze ze zwodniczym Neptunem. Jeśli chcecie pokazać swoje umiejętności i zebrać dobre opinie, zwłaszcza w internecie, wybierzcie dni 19 lub 20 grudnia, gdy Merkury znajdzie się „w sercu” Słońca. Trygon Merkurego do Urana ułatwi organizację Świąt Bożego Narodzenia.

Mars tranzytuje co prawda życzliwy znak Barana, energii więc wam nie zabraknie, uważajcie jednak w dniach 20 – 26 grudnia, ponieważ napięta kwadratura Marsa do Plutona generuje bardzo silną energię, którą można wykorzystać na domowe porządki, wyrzucanie tego, co się zużyło lub na spłatę długów oraz innych finansowych zobowiązań,

 

KOZIOROŻEC

Słońce w znaku Strzelca do 21 grudnia wpłynie na was osłabiająco, poczujecie się energetycznie wyczerpani, ale nie zapominajcie, że najtrudniej jest przed metą, więc zbierzcie siły i wytrwajcie, bo zbliża się koniec waszych zmagań. Najtrudniej będzie się uporać z wiadomościami, które między 7 a 14 grudnia okażą się mylne, sprzeczne i nieokreślone, za sprawą kwadratury Słońca i Merkurego do zwodniczego Neptuna w Rybach, trudno się będzie zorientować na czym stoicie. Trygon Słońca do Marsa zachęca do aktywności w domu, warto zrobić porządki przedświąteczne nieco wcześniej, bo tuż przed Bożym Narodzeniem wiele będzie się działo. 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca w znaku Strzelca, możecie poczuć się szczególnie wyczerpani. 17 grudnia wasz znak opuści jego władca Saturn a dwa dni później podąży za nim Jowisz, poczujecie jakby wielki ciężar spadł wam z ramion. 21 grudnia Jowisz i Saturn znajdą się w dokładnej koniunkcji na początku Wodnika, rozpoczynając kolejny 20-letni cykl, w którym obie planety usiłują znaleźć równowagę, ponieważ reprezentują sprzeczne wartości – Jowisz stara się wszystko powiększyć, natomiast Saturn ograniczyć. Koniunkcja ta wpłynie przede wszystkim na stan waszych finansów, które mają sznsę uzyskać równowagę w ciągu najbliższego roku oraz w dalszej przyszłości. 21 grudnia dodatkowo Słońce wkroczy do waszego znaku, napełniając energią i chęcią do działania. Ostatni tydzień roku obfitował będzie w zaskakujące wydarzenia, do czego przyczyni się sytuacja dzieci. Niektóre Koziorożce odnajdą swoje przeznaczenie lub ulubione hobby.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym Skorpionie, do tego tworzy szereg pozytywnych aspektów z Neptunem oraz planetami w waszym znaku, możecie więc liczyć na dowody sympatii ze strony oddanych przyjaciół, staniecie się popularni i pożądani w towarzystwie. Wolne Koziorożce mogą w gronie osób, z którymi łączy je wspólnota zainteresowań, spotkać miłość swojego życia, która okaże się romantyczna, namiętna, szczęśliwa i trwała, miejcie więc oczy otwarte i nie odrzucajcie miłości, jeśli zapuka do serca. Drugą połowę miesiąca Wenus spędzi w znaku Strzelca, zaczniecie więc skrywać emocje i uczucia, w obawie przed odrzuceniem, niektóre Koziorożce przeżyją rozczarowanie w ostatnich dniach roku, Sylwester nie spełni ich oczekiwań, do czego przyczyni się kwadratura Wenus do Neptuna.

Merkury do 21 grudnia razem ze Słońcem tranzytuje znak Strzelca, będziecie mieć tendencję do ukrywania swoich myśli i przekonań, szczególnie między 12 a 16 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, niektóre osoby wręcz zaczną mijać się z prawdą, zastanówcie się czy warto, wszystko w końcu i tak wychodzi na jaw. 21 grudnia Merkury wraz ze Słońcem przesunie się do waszego znaku, zaczniecie wiec odważnie wypowiadać swoje zdanie. Na prezentację pomysłów i swojego stanowiska wybierzcie 19 lub 20 grudnia, podczas ścisłej koniunkcji Merkurego ze Słońcem. Trygon Merkurego do Urana zapowiada miłe, chociaż oryginalne i zaskakujące spędzanie Świąt Bożego Narodzenia.

Mars przez cały miesiąc przebywa w znaku Barana, w którym czuje się silny, kierując aktywność na sprawy rodzinne oraz zawodowe. Zachowajcie czujność szczególnie między 20 a 26 grudnia, kiedy Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z Plutonem w waszym znaku, napięcie może narosnąć i wywołać nieprzyjemny wybuch emocjonalny. Unikajcie niebezpiecznych miejsc i sytuacji, bo możecie być narażeni na ataki, Pluton w waszym znaku jest silniejszy od Marsa i potraficie się obronić, ale koszty mogą być wysokie.

 

WODNIK

Słońce przebywa do 21 grudnia w życzliwym znaku Strzelca, zachęcając do kontaktu z przyjaciółmi i do rozwijania zainteresowań. Miedzy 7 a 14 grudnia powinniście działać ostrożnie w dziedzinie finansów, ponieważ kwadratura Słońca i Merkurego do Neptuna w Rybach ostrzega przed oszustwami, pomyłkami w przepływie pieniędzy oraz podejmowaniem niewłaściwych decyzji. Jednocześnie trygon Słońca do Marsa wzmocni aktywność i skłoni do promowania swojej osoby i planowanych zamierzeń w internecie. 14 grudnia zaćmienie Słońca w znaku Strzelca może postawić pod znakiem zapytania lojalność niektórych przyjaciół oraz osób, z którymi działacie wspólnie w zespole, zachowajcie spokój i bezstronność a wszystko się ułoży. 17 grudnia do waszego znaku wkroczy zachowawczy Saturn a dwa dni później optymistyczny Jowisz, obie planety znajdą się w dokładniej koniunkcji 21 grudnia w pierwszym stopniu Wodnika, to niezwykle ważne wydarzenie astrologiczne, które rozpoczyna kolejny 20-letni cykl obydwu planet zanim spotkają się ponownie. Energia ideowego Jowisza dąży do ekspansji i powiększania wszystkiego, z czym ma do czynienia, natomiast cele racjonalnego Saturna są całkowicie przeciwne i dążą do ograniczeń i reglamentacji, dlatego w ciągu nadchodzącego roku oraz w następnych latach najważniejsze dla Wodników będzie znalezienie równowagi w tych sprzecznych tendencjach. Skłonne do rewolucyjnego i oryginalnego działania Wodniki powinny nauczyć się realizowania swoich niecodziennych pomysłów oraz idei w sposób przemyślany, realny i możliwy do osiągnięcia. Również 21 grudnia Słońce oraz Merkury opuszczą życzliwego Strzelca i wkroczą do zachowawczego Koziorożca, co jest zwykle okresem obniżonej odporności i braku energii, dlatego ostatnią dekadę grudnia powinniście przeznaczyć na odpoczynek i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, które w tym roku przebiegać będą w sposób odmienny niż zwykle – przyczynią się do tego trygony Słońca i Merkurego do Urana w znakach ziemskich.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu, najpierw do 21 grudnia w znaku Strzelca, następnie w Koziorożcu, wzmacniając jego działanie i tworząc podobne aspekty. Na szczere rozmowy z przyjaciółmi oraz ustalenia w grupie osób, z którymi łączą was wspólne zainteresowania, warto wybrać 19 lub 20 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w dokładnej koniunkcji ze Słońcem.

Wenus do 15 grudnia przebywa w znaku Skorpiona, tworząc wiele korzystnych aspektów z Neptunem oraz planetami w Koziorożcu, możecie więc spodziewać się korzyści zarówno finansowych, szczególnie w pierwszym tygodniu grudnia, jaki i emocjonalnych. Kontakty w sprawach zawodowych nabiorą znaczenia, zrobi się intensywnie, temperatura w każdym rodzaju relacji wzrośnie, dążąc do spełnienia. W drugiej połowie miesiąca Wenus przebywać będzie w przyjaznym znaku Strzelca, co wpłynie na poprawę relacji w związkach. Jedynie kwadratura Wenus do Neptuna w ostatnich dniach miesiąca i roku skomplikuje sprawy finansowe i wprowadzi rozczarowanie w stosunku do niektórych przyjaciół.

Mars nadal tranzytuje życzliwy znak Barana, w którym jest mocny i zadziorny, skłania was do aktywności oraz intensywnego działania, szczególnie w zakresie komunikacji. Zachowajcie ostrożność szczególnie między 20 a 26 grudnia, podczas kwadratury Marsa do Plutona w Koziorożcu, ponieważ mogą bardzo uaktywnić się ukryci wrogowie.

 

RYBY

Słońce oraz Merkury w Strzelcu do 21 grudnia skupią uwagę na sprawach zawodowych, które nie będą układać się różowo. Między 7 a 14 grudnia obie planety znajdą się w kwadraturze z Neptunem w waszym znaku, co zwiastuje kłopoty, wynikające z nieporozumień i mogą zakończyć się rozczarowaniem, zwłaszcza że 14 grudnia dojdzie do zaćmienia Słońca, co oznacza zakończenie i początek nowego projektu, który nie do końca wam odpowiada. Dobra wiadomość jest taka, że trygony Słońca i Merkurego do Marsa w Baranie zapowiadają spore przelewy pieniężne, otrzymacie podwyżkę, premię lub odszkodowanie a w niektórych przypadkach odprawę, w każdym razie możecie liczyć na finansową satysfakcję. 17 grudnia Saturn opuści znak Koziorożca i wkroczy do rewolucyjnego Wodnika, dwa dni później podąży za nim Jowisz, obie planety znajda się w dokładnej koniunkcji 21 grudnia, co jest bardzo ważnym, wręcz przełomowym wydarzeniem astrologicznym. Nowy, 20-letni cykl obydwu planet skłoni was do znalezienia równowagi pomiędzy sprzecznymi tendencjami, jakie reprezentują  Jowisz i Saturn – ekspansji i ograniczeń. Ryby z natury swojego charakteru odbierają intensywnie sprzeczne tendencje, warto więc dokonać autoanalizy i znaleźć w tym „złoty środek”. 21 grudnia również Słońce i Merkury zmienią znak i wkroczą do życzliwego Koziorożca, kierując uwagę na rozwój przyjaźni i zainteresowań. Ostatni tydzień roku ma szansę minąć w sposób zaskakujący i odmienny od przyzwyczajeń, Święta Bożego Narodzenia spędzicie prawdopodobnie w gronie nie tylko rodziny, ale również przyjaciół, do czego przyczynią się trygony Słońca i Merkurego z Uranem w Byku.

Wenus do 15 grudnia przebywa w życzliwym znaku Skorpiona i tworzy dobroczynne aspekty – najpierw z Neptunem w waszym znaku, co zaprocentuje dowodami miłości i wsparcia, następnie z planetami w Koziorożcu, czyli Plutonem, Jowiszem i Saturnem, przynosząc dary przyjaźni. Wolne Ryby mają szansę znaleźć miłość życia – romantyczną, namiętną, szczęśliwą i trwałą, nie przegapcie tego, otwórzcie serce na uczucia, które wtargną pełną parą. Możliwe są zaręczyny i deklaracje dozgonnej miłości, nawet w stałych związkach zrobi się bardziej zmysłowo i emocjonalnie. 15 grudnia Wenus opuści przyjaznego Skorpiona i wkroczy do Strzelca, aktywizując relacje zawodowe. W ostatnich dniach roku niektóre Ryby odczują rozczarowanie, a nawet poczucie odrzucenia, w wyniku kwadratury Wenus do Neptuna, starajcie się unikać rozgoryczenia, aby nie stawiać się w pozycji ofiary.

Merkury przez cały miesiąc towarzyszy Słońcu w wędrówce najpierw po Strzelcu a po 21 grudnia po znaku Koziorożca, odbierając te same aspekty, wzmacniając przekaz Słońca. Na ważne rozmowy biznesowe wybierzcie 19 lub 20 grudnia, kiedy obie planety znajdą się w bliskiej koniunkcji, poczujecie się pewniej w swojej argumentacji.

Mars nadal przebywa w bojowym znaku Barana, aktywizując sferę waszych finansów i zachęcając do aktywności w tej dziedzinie. Pozostańcie ostrożni między 20 a 26 grudnia, gdyż w tych dniach Mars znajdzie się w napiętym aspekcie z potężnym Plutonem, takie nagromadzenie energii może okazać się niebezpieczne, szczególnie dla waszego stanu posiadania, zachowajcie więc rozsądek na przedświątecznych zakupach, pilnujcie portfela i kart kredytowych.

Zostaw Komentarz