Miesięczna prognoza astrologiczna – GRUDZIEŃ 2017

with Brak komentarzy

HOROSKOP MIESIĘCZNY DLA 12 ZNAKÓW ZODIAKU  LISTOPAD  2017

Horoskop dostępny również pod adresem CzaroMarowy Horoskop

BARAN

aries-2689949_1920

Słońce w przyjaznym znaku Strzelca do 21 grudnia obudzi w was optymizm, zachęci do poszerzania horyzontów oraz obdarzy sporą dawką energii, której i tak na co dzień wam nie brakuje. Mars w znaku Wagi do 9 grudnia podkręci atmosferę w związkach, będzie gorąco i namiętnie, ale czasem zbyt niebezpiecznie, bo na byle zaczepkę zareagujecie w najlepszym przypadku zniecierpliwieniem. Pragniecie zawsze czuć się zwycięzcą, tymczasem wasza pozycja w tym czasie będzie nadal słaba, konieczność podporządkowania się wymaganiom partnera okaże się w wysokim stopniu frustrująca.  Szczególnie na początku miesiąca miejcie się na baczności, ponieważ pod wpływem opozycji Marsa do Urana w waszym znaku gotowi będziecie wybuchnąć gniewem lub zerwać dobrze rozwijający się związek, ewentualnie przyjaźń – zwłaszcza Barany urodzone w ostatniej dekadzie znaku mogą być mało odporne na zaczepki. Cofający się do 23 grudnia Merkury w znaku Strzelca sprawi, że powrócicie do nierozwiązanych problemów, związanych z prawem, podróżami zagranicznymi oraz szkolnictwem wyższym. Wenus przebywająca aż do samej Wigilii w rozrywkowym Strzelcu sprawi, że życie towarzyskie się ożywi, poczujecie się lubiani i rozchwytywani, wydacie majątek na prezenty dla bliskich. Po 9 grudnia, kiedy Mars opuści znak Wagi i wkroczy do znaku Skorpiona, poczujecie wiatr w żagle, odniesie wrażenie, że znów wszystko zależy od waszej woli. Nikt was nie powstrzyma przed zdobyciem tego, na czym wam zależy, uważajcie, aby do celu nie dążyć „po trupach”, bo to się nie opłaci, co komu po zgliszczach. Między 8 a 12 grudnia Merkury w trygonie do Urana pozwoli wpaść na dobre pomysły i uporządkować niektóre aspekty prawne, natomiast w sprawach finansowych, szczególnie dotyczących międzynarodowych transakcji, pozostańcie ostrożni, bowiem kwadratura  Wenus do Neptuna wprowadzi chaos i nieporozumienia, trudne do wyjaśnienia. Trygon Słońca do Urana, pod wpływem którego pozostaniecie między 14 a 18 grudnia, sprawi, że poczujecie się znakomicie we własnej skórze, pojawi się też okazja, aby zabłysnąć niecodziennymi umiejętnościami, to świetny czas na wszelkiego rodzaju samorealizację. Kiedy 20 grudnia Saturn opuści znak Strzelca, aby przez najbliższe 3 lata przebywać w sumiennym Koziorożcu a następnego dnia dołączy do niego Słońce, skupicie się na obowiązkach, szczególnie wobec osób starszych w rodzinie. Święta miną w atmosferze powagi i odpoczynku, niektórym Baranom trudno będzie zapomnieć o zadaniach, czekających ich w pracy. Rok zakończycie podsumowując przede wszystkim osiągnięcia zawodowe, robiąc długofalowe plany rozwoju kariery.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

BYK

bull-2691107_1920

Czeka was sporo przedświątecznych wydatków, jednak starajcie się unikać zaciągania kredytów, którymi kuszą  banki. Po 20 grudnia, kiedy Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, w którym czuje się jak w domu, uzyskacie trwałe poczucie bezpieczeństwa finansowego, trzeba się będzie tylko przyzwyczaić do obowiązków, stosować regulaminy i zasady – Saturn za to odpłaci się stabilnością, trwałością i konsekwentnym rozwijaniem waszej kariery. Do 9 grudnia nękać was mogą różne nieokreślone dolegliwości, wynikające z przepracowania oraz stresów, wywołanych nieprzyjemną atmosferą w pracy. Słońce w kwadraturze do Neptuna w pierwszym tygodniu grudnia sprawi, że wszystko wokół wyda się nieco zagmatwane i niezrozumiałe, szczególnie w relacjach z przyjaciółmi, trudno będzie komuś zaufać, tak sprzeczne odbierać możecie sygnały. Jowisz w trygonie do Neptuna pozwoli niektórym Bykom zabłysnąć w świecie zewnętrznym, szczególnie osoby zajmujące się każdym rodzajem twórczości mogą uzyskać popularność dosłownie z dnia na dzień. Otaczać was zaczną celebryci, ludzie znani w swoim środowisku, obcokrajowcy oraz prawnicy. Od początku miesiąca do 23 grudnia Merkury poruszać się będzie biegiem wstecznym, starajcie się więc nie podejmować w tym czasie ważnych życiowych decyzji, szczególnie związanych z finansami. Między 8 a 12 grudnia, kiedy Wenus utworzy kwadraturę do Neptuna unikajcie zakupów, bo mogą okazać się nietrafione, relacje wśród przyjaciół lub w grupie, z którą łączy was wspólnota zainteresowań, zaczną się komplikować, starajcie się nie zajmować stanowisko, bo łatwo w tym czasie o życiową pomyłkę. Po 9 grudnia, kiedy Mars wkroczy do przeciwległego znaku Skorpiona staniecie do walki, ale uważajcie, bo może się okazać, że zabraknie zwycięzców. Wasza pozycja okaże się  słabsza, niż przeciwników, nie zaprzestaniecie jednak boju, jeśli dotyczyć będzie priorytetów. Spalony Merkury retro w koniunkcji najpierw ze Słońcem a następnie z Wenus zapowiada, że możecie nie mieć racji i mylić się w ocenie sytuacji, najlepiej zrobicie unikając jednoznacznych deklaracji. Podczas trygonu Wenus do Urana między 18 a 23 grudnia odkryjecie mnóstwo tajemnic, z których możecie zrobić użytek, korzystając z intuicji. Święta mną w atmosferze spokoju, w otoczeniu najbliższej rodziny, w niewielkim gronie. Po 25 grudnia, kiedy w przyjaznym znaku Koziorożca gościć będą Słońce, Saturn oraz władczyni waszego znaku Wenus, poczujecie się ugruntowani, rozpoczniecie nowy rozdział, związany z rozwojem kariery, to dobry moment na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub postawienie na samowystarczalność. Podsumujecie mijający rok w atmosferze konieczności zadbania o trwałe i długoterminowe bezpieczeństwo finansowe oraz emocjonalne.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

BLIŹNIĘTA

twins-2691108_1920

Do 23 grudnia Merkury, władca waszego znaku, przebywając w przeciwległym znaku Strzelca, poruszać się będzie biegiem wstecznym, wyznaczając okres niekorzystny dla ważnych życiowych decyzji, podpisywania umów, większych zakupów – szczególnie sprzętu elektronicznego, samochodów i przedmiotów związanych z szeroko pojętą komunikacją. Horoskop radzi, aby wycofać się z istotnych spraw i zająć się potrzebami partnera, świat poczeka a wy skorzystacie na poprawie relacji z najbliższą wam osobą. Miłość zapuka do serca Bliźniąt bez zobowiązań, nie rzucajcie się jednak w ramiona nowo poznanej osoby, spełnienie znajdziecie przy kimś, kto wróci do was, spragniony czułości. Wenus w przeciwległym znaku Strzelca zachęca do flirtów, spotkań towarzyskich oraz spędzania czasu z bliską osobą. Kwadratura Słońca do Neptuna zapowiada w pierwszym tygodniu  grudnia nieporozumienia w pracy, starajcie się nie angażować, ważne decyzje odłóżcie na okres poświąteczny, bo możecie popełnić błąd, który będzie sporo kosztować, przede wszystkim nerwów. Nie jest dobry moment na rozpoczynanie nowych projektów, dobrze natomiast pójdą poprawki w tych, które prowadzicie, macie szansę poprawić błędy i wycofać się z niekorzystnych ustaleń. Jeżeli macie podwładnych, to zaufajcie im i zlećcie zadania, którymi do tej pory zajmowaliście się sami, podzielcie się też pracą ze współpracownikami. Między 3 a 12 grudnia warto odnowić relacje ze starymi przyjaciółmi, w tym czasie znajdziecie się w otoczeniu osób starszych, doświadczonych i trochę upartych, jeśli poświęcicie im więcej  uwagi dobrze na tym wyjdziecie  przede wszystkim sporo się nauczycie. Po 9 grudnia, kiedy Mars wkroczy do znaku Skorpiona, nadejdzie dobry moment, aby zająć się zdrowiem, zrobić zaległe badania, skorzystać z porady specjalistów. W pracy zrobicie się gorąco, nie ścigajcie się, róbcie wszystko we własnym tempie. Między 8 a 12 grudnia odczujecie zamęt w głowie, weźcie pod uwagę, że nie każdy jest szczery w waszym otoczeniu. Między 14 a 18 grudnia, kiedy Merkury znajdzie się w koniunkcji z Wenus a Słońce utworzy trygon z Uranem niektóre Bliźnięta zostaną trafione zagubioną strzała Amora, nic się dla was nie będzie liczyło poza miłością. 20 grudnia Saturn opuści przeciwległy znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, zakończy się więc blisko 3-letni okres ograniczeń, jakim byliście poddani. Do Świąt jeszcze mocno zajęci i zabiegani, kiedy tuż przed Wigilią Merkury zmieni bieg na prosty, wreszcie odpoczniecie wśród bliskich z głową wolną od spraw, na którymi trudno było w ciągu minionych tygodni zapanować. Po Świętach wrócicie do pracy w dużo lepszym nastroju a ostatni tydzień roku poświęcicie na uporządkowanie spraw, odkładanych na później.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZEĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

RAK

cancer-2689033_1920

Miesiąc może rozpocząć się awanturą, za sprawą opozycji Marsa do Urana w połączeniu z pełnią Księżyca w Bliźniętach. Napięta atmosfera w domu i w pracy może się utrzymywać do 9 grudnia, dopóki Mars przebywa w znaku Wagi, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się trudnej sztuki wybaczania. Gniew najlepiej zamienić na współczucie, wtedy łatwiej radzić sobie w sytuacji kryzysu, stres negatywnie wpływa na wasze zdrowie, szczególnie ucierpieć może żołądek i kręgosłup. Między 3 a 23 grudnia cofający się Merkury przypomni o dolegliwościach, o których chcielibyście zapomnieć. Również w pracy powrócą zamiecione pod dywan problemy, niesprawdzone wcześniej informacje teraz trzeba będzie skorygować. Nawiążecie współpracę z osobą bliską waszemu sercu, co rozjaśni trudy pracy zawodowej, z większą niż zwykle przyjemnością zabierzecie się za wykonywanie zaległych zadań. Po 9 grudnia, kiedy do życzliwego znaku Skorpiona wkroczy pożądliwy Mars, życie emocjonalne nabierze jeszcze większego znaczenia, wolne Raki zaczną romansować na całego i zrobią wszystko, aby osiągnąć swój cel. Całą uwagę skierujecie na sprawienie sobie przyjemności, niektóre osoby rzucą się w wir zabawy, ogarnie was przedświąteczne szaleństwo, zarówno w sensie życia towarzyskiego jak i zakupowego. Dni między 14 a 18 grudnia, podczas trygonu Słońca z Uranem, okażą się bardzo produktywne i korzystne dla spraw zawodowych, to dobry moment, aby podgonić zaległości, dokonać korekty ważnych projektów i zająć się własną karierą. Również kontakty z przyjaciółmi przyniosą wiele ekscytacji i ważnych wiadomości. 20 grudnia nastąpi bardzo ważne dla was wydarzenie – po blisko 3 latach pobytu w znaku Strzelca, Saturn, planeta obowiązku i ograniczeń, ale również trwałości i konsekwencji, wkroczy na kolejne lata do znaku Koziorożca. Problemy z kręgosłupem, skórą oraz wszelkie przewlekłe dolegliwości mają szansę się zakończyć, jeśli odpowiednio zadbaliście o siebie w ciągu mijającego roku. Pod koniec grudnia wydarzenie to odczują przede wszystkim Raki urodzone w pierwszej dekadzie znaku. W czasie Świąt i zaraz po nich możliwe są zaręczyny, deklaracje rozpoczęcia wspólnego życia, ustalanie daty ślubów. W czasie ostatnich dni roku odczujecie ogromną odpowiedzialność za partnera i skierujecie całą swoją uwagę na związki osobiste. Również sprawy zawodowe zobaczycie w zupełnie innym świetle, co umocni waszą pozycję w każdym rodzaju relacji. Osoby starsze i doświadczone staną na waszej drodze, macie szansę skorzystać z ich wiedzy.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

LEW

lion-2689946_1920

Słońce w pozytywnym i bardzo wam życzliwym Strzelcu aż do 21 grudnia zapewni dobry humor i sporą dozę optymizmu. Również przebywająca aż do 25 grudnia w tym znaku szczodra i kochliwa Wenus zapewni zakochanym Lwom moc uszczęśliwiających zdarzeń. Osoby wolne, szukające dopiero swojej połówki, powinny bacznie rozejrzeć się wokół, bo okazji do nawiązania znajomości i przeżycia ekscytującego romansu pojawi się aż nadto. Nawet Lwy w stałych związkach wprowadzą do swojego życia więcej zabawy, tryskając energią i seksapilem. Jedynie pierwszy tydzień grudnia może przynieść nieco nieporozumień i brak rozeznania, do czego przyczyni się kwadratura Słońca do Neptuna – uważajcie aby nie zostać oszukanym, unikajcie niepewnych interesów. Odpuśćcie sobie w tym czasie zakupy świątecznych prezentów, bo łatwo będzie was wywieźć w pole, szczególnie, że Merkury w Strzelcu aż do 23 grudnia porusza się ruchem wstecznym. W dniach 8 – 12 grudnia nie ufajcie własnym odczuciom, bo na świat spojrzycie przez pryzmat marzeń oraz tworzonych we własnym sercu iluzji, starajcie się mocno stąpać po ziemi, bo łatwo wam przyjdzie uzależnić się zarówno od używek jak i niektórych osób. Między 14 a 19 grudnia natomiast, pozostając pod wpływem trygonu Słońca do Urana, spodziewajcie się niecodziennych wydarzeń, niespotykanych okazji oraz zwykłego farta, który otworzy przed wami drzwi dotychczas zamknięte. Nów, do którego dojdzie 18 grudnia w przyjaznym znaku Strzelca wyznaczy początek nowej przygody, która przekształcić się może w coś trwałego, na czym zbudujecie przyszłość. 20 grudnia Saturn zmieni znak i na najbliższe 3 lata zadomowi się w Koziorożcu, zmuszając Lwy do zadbania o zdrowie. Wydaje wam się często, że dysponujecie energią, która się nie wyczerpuje, tymczasem musicie nauczyć się odpoczywać i regenerować siły, jak inne znaki. Lwy urodzone w pierwszej dekadzie znaku mogą poczuć się wyczerpane, kiedy 21 grudnia Słońce opuści przyjazny znak Strzelca, wkroczy do Koziorożca i utworzy koniunkcję z ograniczającym Saturnem. Starajcie się w czasie Świąt nie dogadzać sobie zanadto i nie nadwyrężajcie kręgosłupa. 23 grudnia Merkury zmieni znak na prosty a dwa dni później Wenus również przesunie się do Koziorożca, weźcie sobie parę dni wolnych do Sylwestra, jeśli chcecie uniknąć wykonywania podwójnej pracy za osoby, które zrobiły to przed wami. Pod koniec roku zróbcie rachunek sumienia i z optymizmem starajcie się wstąpić w kolejny, bo sekstyl Słońca do Neptuna obiecuje realizację niektórych marzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

PANNA

virgin-2689015_1920

Pierwszy tydzień grudnia może okazać się trudny dla niektórych Panien, szczególnie jeśli urodziły się w trzeciej dekadzie znaku. Merkury w koniunkcji z Saturnem już 3 grudnia wejdzie w fazę retro i będzie się cofał aż do 23 grudnia – nie sprzyja to podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, podpisywaniu umów a także kupowaniu sprzętu elektronicznego. Komunikacja może być utrudniona w każdej dziedzinie. Myśleniu racjonalnemu przeszkadzać będzie również kwadratura Słońca w Strzelcu do Neptuna w przeciwległym znaku Ryby – wszyscy wokół zaczną mijać się z prawdą,  zapanuje chaos i brak zrozumienia. Zamiast się wściekać horoskop radzi oderwać się na jakiś czas od spraw zawodowych i skupić na najbliższych, którzy właśnie teraz będą potrzebować waszej pomocy i wsparcia. Do 9 grudnia, dopóki Mars przebywa w znaku Wagi,  unikajcie poważniejszych inwestycji i transakcji finansowych, bo więcej na nich stracicie niż zyskacie. Między 8 a 12 grudnia nie składajcie obietnic, bo żadnej z nich nie spełnicie. Miłość romantyczna pojawi się w życiu niektórych Panien, ale nie miejcie złudzeń, na tym etapie pozostanie w formie platonicznej. Pomimo wszystko nie uda wam się oderwać myśli od ukochanej osoby przez cała drugą dekadę grudnia, zadręczając siebie i ją wątpliwościami, snując nierealne marzenia. Panny urodzone w trzeciej dekadzie znaku powinny nauczyć się odpowiedzialności, zanim nie okaże się zbyt późno na poprawę domowej atmosfery. Dobra wiadomość jest taka, że po blisko 3 latach pobytu w znaku Strzelca, surowy nauczyciel, symbolizowany przez planetę Saturn, wkroczy do Koziorożca, co okaże się zbawienne dla Panien, planujących trwałe związki, rozwój ulubionego hobby lub konsekwentne wspinanie się po ścieżkach kariery. Sprawy domowe i rodzinne unormują się i z większą przyjemnością zaczniecie przebywać pod rodzinnym dachem. Również wejście Słońca do przyjaznego Koziorożca 21 grudnia pozwoli skupić się na tym, co wam sprawia przyjemność, nawet jeśli inni nie podzielą waszych pasji. Zabierzecie się za porządkowanie otoczenia, Święta macie szansę spędzić nadzwyczaj przyjemnie, pod warunkiem, że opanujecie swój nadmierny krytycyzm i ograniczycie wymagania, aby nie psuć rodzinnej atmosfery. Nikt nie ma tak wysoko postawionej poprzeczki, jeśli chodzi o tradycyjne traktowanie domowych uroczystości, nie zapominajcie jednak, że każdy jest inny i to, co jest ważne dla was nie musi być takim dla innych. Tuż przed Świętami Merkury w Strzelcu zmieni bieg na prosty, poczujecie się znacznie lepiej, znów będzie można podejmować odważne decyzje. Ostatni tydzień roku minie na podsumowaniach i tworzeniu planów na przyszłość, szczególnie w kontekście przyszłości i wyboru kariery dzieci.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

WAGA

horizontal-2691106_1920

Słońce i Wenus w przyjaznym znaku Strzelca sprawią, że poprawią się kontakty z rodzeństwem oraz sąsiadami, Mars w waszym znaku jeszcze do 9 grudnia trzymał  będzie w bojowym nastroju osoby zakochane, Wenus jednak postara się rozładować pojawiające się nieporozumienia.  Układ planet w pierwszej dekadzie grudnia nie sprzyja polubownemu rozstrzygnięciu konfliktowych spraw, dlatego uzbrójcie się w cierpliwość i starajcie się niczego nie przyspieszać. Merkury w koniunkcji z Saturnem już 3 grudnia zacznie się cofać, komplikując jeszcze bardziej dość już zagmatwaną sytuację. Kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi chaos do przepływu informacji i pogorszy stosunki w miejscu pracy, pojawić się też mogą niekreślone dolegliwości, które nie wiadomo jak leczyć. Mars w sekstylu do Saturna pozwoli jednak uporać się wszystkimi obowiązkami, warto oprzeć się na tym, co sprawdzone. Po 9 grudnia, kiedy Mars opuści wasz znak odczujecie ulgę i znacznie się uspokoicie a trygon Jowisza do Neptuna pozwoli wam uzyskać fundusze na istotny dla was cel, będący realizacją marzeń lub związany z działalnością charytatywną. Dni między 8 a 12 grudnia wprowadzą chaos i nieporozumienie z osobą, którą idealizujecie, wzmogą się też nieokreślone dolegliwości psychosomatyczne, ale już dni między 14 a 18 grudnia przyniosą dobre wiadomości i zaważyć mogą na waszym losie. Być może nagle i niepodziewanie wybierzecie się w krótką podróż, która poprawi relacje w przyjaźni. Nów w znaku Strzelca w koniunkcji z Wenus, do którego dojdzie 18 grudnia, wyznaczy początek nowego przedsięwzięcia, ale ostateczne decyzje starajcie się podejmować po 23 grudnia, kiedy Merkury zmieni bieg na prosty. 20 grudnia Saturn opuści znak Strzelca i na kolejne 3 lata wkroczy do Koziorożca, w którym czuje się jak w domu, znaczenia nabiorą sprawy związane z karierą, wykonywana pracą oraz sytuacją rodzinną. Wagi urodzone w pierwszej dekadzie znaku zaczną dojrzewać do pomysłu wybudowania domu lub zakupu nieruchomości. Tuż przed Świętami Merkury zmieni bieg na prosty, można się więc będzie wybrać w podróż do rodziny nie obawiając się komplikacji w drodze. Nastrój w przy świątecznym stole będzie raczej poważny i mało wylewny, ale pozwoli wam odetchnąć po trudach ostatnich miesięcy. Warto w tych dniach odwiedzić osoby starsze lub samotne, podziała to na niektóre Wagi w sposób prawdziwie terapeutyczny. Końcówkę roku spędzicie w wąskim gronie osób, najlepiej poczujecie się jednak we własnym domu.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

SKORPION

scorpio-2689945_1920

Jowisz w waszym znaku w trygonie do Neptuna pozwoli zrealizować niejedno marzenie, poprawi też relacje w ważnych dla was związkach. Do 9 grudnia odczujecie jeszcze dyskomfort w związku z pobytem Marsa w znaku Wagi, co powoduje trudną do opanowania irytację i konieczność ukrywania prawdziwych intencji. Kwadratura Słońca do Neptuna wprowadzi chaos i brak rzetelności w przepływach finansowych, uważajcie, aby nie zostać oszukanym, sami tez unikajcie kreatywności w stosowaniu prawa, idźcie prostą ścieżką, już niedługo wyjdziecie na swoje a los się do was uśmiechnie. Od 3 do 23 grudnia Merkury w znaku Strzelca będzie się cofał, nie rozpoczynajcie więc nowych inwestycji, popracujcie raczej nad poprawą błędów w już istniejących. Czeka was zwrot środków, które już wydaliście, z niektórych decyzji finansowych postanowicie się wycofać. Kiedy 9 grudnia Mars wkroczy do waszego znaku obudzi się w was wojownik, wszystko zrobicie, aby dojść do celu według zasady, że cel uświęca środki. Uważajcie, aby nie „wylać dziecka  z kąpielą” podczas kwadratury Wenus do Neptuna, pod wpływem której pozostaniecie między 8 a 12 grudnia, zakupy oraz decyzje finansowe podjęte w tym czasie mogą okazać się mocno nietrafione. Natomiast między 14 a 19 grudnia pojawi się okazja, którą trzeba łapać w locie, warto wybrać się w tych dniach na przedświąteczne zakupy, uda się ustrzelić niejedną okazję i sprawić, że Mikołaj w tym roku spełni najbardziej wygórowane oczekiwania bliskich, szczególnie dzieci. Do 21 grudnia wszystko kręcić się będzie wokół stanu posiadania i planowanych inwestycji, ostateczne decyzje odłóżcie jednak na okres poświąteczny, kiedy Merkury ruszy do przodu. 20 grudnia nastąpi bardzo ważne astrologiczne wydarzenie – po blisko 3 latach Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, dla Skorpionów to dobra informacja, znikną bowiem z waszego życia długotrwałe ograniczenia finansowe, którym w tym czasie podlegaliście. Święta i Sylwestra spędzicie w wąskim gronie, pozwoli wam to jednak nabrać dystansu i odpocząć od nadmiaru gości. Końcówka roku przyniesie spełnienie marzeń i umożliwi realizację długo oczekiwanych zamierzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

STRZELEC

contactors-2689092_1920

Do 20 grudnia aż 4 planety przebywać będą w waszym znaku, na nudę więc nie możecie narzekać. Słońce do 21 grudnia zasili was energetycznie, poprawiając nastrój i budząc optymizm bez względu na okoliczności. Wenus do 25 grudnia doda uroku i zachęci do wyrażenia swego piękna i uroku na wiele rozmaitych sposobów, staniecie się lubiani i podziwiani. Merkury w Strzelcu od 3 do 23 grudnia porusza się biegiem wstecznym, darujcie więc sobie wysiłki intelektualne, podejmowanie ważnych decyzji, podpisywanie umów oraz inwestowanie w sprzęt elektroniczny. Warto natomiast wrócić w tym czasie do dawnych pomysłów, które porzuciliście z braku możliwości ich realizacji – może nie były wcale złe i wymagają tylko niewielkiej korekty. Pierwszy tydzień grudnia okaże się trudny emocjonalnie ze względu na pełnię w przeciwległym znaku Bliźniąt, zbyt wiele się będzie wokół was działo a nie wszystko okaże się jasne i zrozumiałe, na co wpłynie kwadratura Słońca do Neptuna. U niektórych, szczególnie wrażliwych Strzelców, pojawią się objawy chorób psychosomatycznych, do 12 grudnia pozostaniecie w stanie dziwnego zamętu. Sprzeczne informacje, jakie do was trafią, wywołają chaos, trudno będzie się rozeznać kto kłamie a kto mówi prawdę. Nie wpadajcie w ramiona pierwszej osoby, która zwróci na was uwagę, bo to jeszcze nie jest ten/ta wymarzony/a, sprawdźcie najpierw, czy brak obrączki nie jest czasem sprytnym wybiegiem, aby was zauroczyć. Korzystajcie z okazji i umawiajcie się na randki, ale bez zobowiązań. W dniach 14 – 19 grudnia czeka was przyjemna niespodzianka, ktoś złoży wam propozycję, którą warto przyjąć, szczególnie jeśli wiązać się będzie z rozwojem waszych zainteresowań. Odkryjecie w sobie nowy talent lub hobby, warte zaangażowania, złapiecie dobry kontakt z dziećmi, które nagle zaczną wam się zwierzać. 20 grudnia nastąpi bardzo ważne i szczególnie korzystne wydarzenie astrologiczne – po blisko trzech latach pobytu w waszym znaku ograniczającego Saturna, odczujecie wielką ulgę, kiedy wreszcie wkroczy do Koziorożca. Warto ten dzień uczcić, bo opuści was ciężar odpowiedzialności lub trudności, jakie musieliście przez te lata znosić. Warto skorzystać z nauk, udzielonych przez Saturna, takich jak cierpliwość, konsekwencja i pracowitość, ale należy wam się wreszcie odpoczynek i czas, który możecie poświęcić samym sobie. Wejście Saturna do znaku Koziorożca wiąże się dla was z uzyskaniem finansowej stabilizacji, pod warunkiem, że zastosowaliście się do wymagań Saturna. Święta w tym roku mogą okazać się bardziej skromne, niż w latach ubiegłych, a Mikołaj przyniesie symboliczne prezenty, ale nie powinniście się tym przejmować, najważniejsza jest przyjemna atmosfera przy stole. Ostatnie dni starego roku spędzicie na planowaniu realizacji marzeń.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

KOZIOROŻEC

capricorn-2689947_1920

Słońce oraz pobyt Wenus, Merkurego i Saturna w znaku Strzelca osłabia was energetycznie, dlatego do 21 grudnia powinniście zachować daleko idąca ostrożność w działaniu. Nie jest to dobry moment na rozpoczynanie ważnych spraw, zwłaszcza że Merkury od 3 do 23 grudnia porusza się biegiem wstecznym, wyznaczając niekorzystny czas dla podpisywania umów, podejmowania życiowych decyzji oraz wszelkich spraw, związanych z handlem i komunikacją. Zostawcie innym rozwiązywanie problemów a sami skupcie się na porządkowaniu i korygowaniu rozpoczętych projektów. Kwadratura Słońca do Neptuna wywoła całe mnóstwo nieporozumień  oraz kłopotów w przekazie informacji, nie słuchajcie plotek, nie ma w nich odrobiny prawdy, każdy widzi tylko swój własny skrawek rzeczywistości a całość ucieka sprzed oczu wszystkim. Chaos emocjonalny oraz informacyjny czeka was również między 8 a 12 grudnia, kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem, nic nie będzie takie, jakim wydawało się być na początku. Wytrzymajcie ten trudny czas, bo i tak wyjdziecie na swoje, kiedy nadejdzie odpowiedni moment. 20 grudnia, po 29 latach nieobecności wkroczy do Koziorożca Saturn, władca waszego znaku. Dla osób cierpliwych i konsekwentnych oznacza to szansę na karierę na miarę  oczekiwań. Nic jednak samo nie przyjdzie, trzeba będzie postarać się, aby zrealizować marzenia o wielkości. Młode Koziorożce podejmą w ciągu najbliższych kilku lat decyzje, decydujące o ich losie, osoby w pełni swoich zawodowych możliwości wejdą na właściwą i odpowiednią dla siebie drogę, natomiast ludzie, mający najlepsze lata za sobą zdecydują się odejść na emeryturę i dobrze na tym wyjdą. Dla każdego Koziorożca pobyt Saturna w ich znaku znaczy co innego, ale dla wszystkich okaże się to znaczące. Po 21 grudnia, kiedy Słońce również wkroczy do waszego znaku, tworząc koniunkcję z Saturnem, poczujecie się na swoim miejscu, starajcie się jednak okazać bliskim odrobinę ciepła, bo odbiorą was jako osoby wyniosłe chłodne emocjonalnie. Święta spędzicie w gronie osób starszych lub samotnych, kiedy 25 grudnia do waszego znaku wejdzie również Wenus zapragniecie bliskości tych, którzy z rozmaitych względów znajdują się daleko. Rok zakończycie planując przyszłe zawodowe i osobiste sukcesy.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

WODNIK

aquarius-2689948_1920

Pobyt Słońca w przyjaznym znaku Strzelca do 21 grudnia napełni was optymizmem i skupi uwagę na przyjaźni oraz relacjach w grupie osób, z którą jesteście związani wspólnotą zainteresowań. Pierwszy tydzień grudnia obfitował będzie jednak w szereg nieporozumień, dotyczących finansów. Uważajcie również na zakupach w tym czasie, bo możecie wydać znacznie więcej niż planowaliście,  da o sobie znać  skłonność do postrzegania sytuacji według wyobrażeń a nie rzeczywistości. Przedmiot, który was zachwyci w pierwszym momencie i na którego wydacie majątek, okazać się może zwykłym bublem. Szczególnie emocjonalne okażą się dni między 2 a 4 grudnia, kiedy pozostawać będziecie pod wpływem pełni w znaku Bliźniąt oraz opozycji Marsa do Urana, możecie w tym czasie pod wpływem emocji powiedzieć o jedno słowo za dużo. Cofający się Merkury w znaku Strzelca od 3 do 23 grudnia dodatkowo skomplikuje trudne sytuacje, wymagające prawdomówności, niektóre osoby z waszego otoczenia zaczną mieć tendencję do wycofania się z podjętych zobowiązań. Natomiast Wenus, przebywająca aż do 25 grudnia w znaku życzliwego Strzelca sprawi, że nawiążecie szereg nowych przyjaźni, będziecie się cieszyć sympatią w gronie osób, na których wam zależy. 9 grudnia Mars opuści znak Wagi i wkroczy do emocjonalnego Skorpiona, kariera więc ruszy do przodu, włożycie sporo energii w zdobycie zawodowych szczytów. Również trygon Jowisza do Neptuna zaowocuje poprawą sytuacji materialnej, niektóre Wodniki mogą spodziewać się intratnej propozycji zawodowej, bardzo atrakcyjnej finansowo. Unikajcie dokonywania ważnych transakcji między 8 a 12 grudnia, ponieważ kwadratura Wenus do Neptuna sprawi, że pieniądze gdzieś znikną lub ktoś zechce was oszukać. W dniach 14 – 18 grudnia, gdy pozostawać będziecie pod wpływem trygonu Słońca do Urana nawiążecie ciekawe znajomości, to czas sprzyjający spotkaniom w gronie przyjaciół i szerokiej wymianie poglądów. Nów w znaku Strzelca 18 grudnia może okazać się początkiem nowej przyjaźni, zwłaszcza, że już 20 grudnia Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca, zakończy się więc wieloletni okres trudności i ograniczeń w kontaktach przyjacielskich. Dni między 18 a 23 grudnia, dzięki trygonowi Wenus do Urana, obfitować będą w spotkania towarzyskie, serdecznie kontakty, które w niektórych przypadkach przemienić się mogą w gorący romans. Kiedy 21 grudnia Słońce opuści znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca poczujecie się jak przekłuty balonik, z którego uszło powietrze, starajcie się jak najwięcej odpoczywać, bo da o sobie znać znużenie po minionych intensywnych przeżyciach. Święta Bożego Narodzenia oraz okres poświąteczny okażą się świetnym pretekstem do oderwania się od problemów dnia codziennego.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

RYBY

fish-2686842_1920

Pierwszy tydzień grudnia okaże się dla wrażliwych Ryb okresem pełnym niepewności i wzbudzi poczucie zagubienia. Atmosfera w pracy jawić się wam może jako pełna niedomówień i wątpliwości, szczególnie natury prawnej. Osoby związane ze szkolnictwem wyższym oraz współpracą zagraniczną otrzymają korzystną propozycję zawodową, jednak szczegóły umowy mogą zawierać klauzule mało zrozumiałe lub cała sprawa wręcz okaże się oszustwem. Merkury, planeta odpowiedzialna zarówno za nasz sposób myślenia, jak i wszelkiego rodzaju umowy i szeroko pojętą komunikację, od 3 do 23 grudnia zmieni poruszać się będzie ruchem wstecznym, nie jest więc wskazane podejmowanie w tym czasie długotrwałych zobowiązań oraz ważnych życiowych decyzji. Podczas pełni w znaku Bliźniąt, połączonej z napiętymi aspektami innych planet, poczujecie się jak w potrzasku i nie będziecie wiedzieli jakie zająć stanowisko wobec sprzecznych informacji, jakie do was dotrą. Atmosfera w pracy okaże się zmienna, wszyscy będą dla was mili, tym trudniej będzie podjąć się oceny sytuacji. Między 8 a 12 grudnia nie ufajcie osobom w pracy, deklarującym sympatię, ponieważ zależy im wyłącznie na waszym poparciu. Niektóre Ryby zakochają się na zabój w osobie, która nie jest tego warta. Od 14 do 18 grudnia czeka was bez liku „śledzików” oraz innych towarzyskich atrakcji, podczas których możecie załatwić wiele zawodowych problemów, czeka was również w tym czasie nieoczekiwany przypływ gotówki, świąteczna premia okaże się wyższa, niż się spodziewaliście. Zawodowe przyjaźnie rozkwitną, staniecie się popularni i mile widziani, nie zapominajcie jednak, że to tylko „blichtr” zewnętrzny a nie objawy prawdziwej przyjaźni. Tę prawdziwą, długotrwała przyjaźń macie szansę nawiązać po 20 grudnia, kiedy Saturn opuści znak Strzelca i wkroczy do Koziorożca na najbliżej 3 lata. Gdy 21 grudnia Słońce zmieni znak i podąży za Saturnem, tworząc z nim koniunkcję, znajdziecie się w otoczeniu osób starszych, zapragniecie tez towarzystwa wypróbowanych, wieloletnich przyjaciół. Święta spędzicie w niewielkim gronie w sposób ze wszech miar tradycyjny, to dobry moment, aby podjąć ważne życiowe decyzje, związane z ograniczeniem wszystkiego, co was uzależnia. W ostatnim tygodniu roku odzyskacie energię i weźmiecie się za sprawy związane z prawem, szkolnictwem wyższym oraz współpracą międzynarodową.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Zostaw Komentarz