Prognoza astrologiczna na 2022 rok

with Brak komentarzy

Prognoza astrologiczna na 2022 rok – artykuł dostępny w miesięczniku CZWARTY WYMIAR

Nowy rok przywita nas zmianą, jaką jest przejście dobroczynnego Jowisza z powietrznego Wodnika do wodnych Ryb, wydarzenie to nastąpi tuż przed końcem roku, czyli 29 grudnia 2021. Przez większość 2022 roku możemy spodziewać się wzrostu empatii oraz rozwoju uczuć wyższych, bo Ryby to przede wszystkim dobroczynność a Jowisz w tym znaku jest jednym z władców, będzie więc mieć siłę, moc i możliwości do konstruktywnego działania. Jednocześnie Jowisz powiększa wszystko, z czym ma do czynienia, wzrośnie więc potrzeba głębokich przeżyć, romantycznych uniesień, mistycznych doznań.

Do ciekawego układu planet dojdzie 2 marca, gdy Jowisz ustawi się w koniunkcji z nowiem Księżyca w znaku Ryb, jednocześnie Wenus, Mars i  Pluton znajdą się w koniunkcji w Koziorożcu a Merkury z Saturnem w Wodniku – możliwe, że w tym czasie znaleziony zostanie sposób na skuteczne pokonanie covid-19. Pandemia początkowo zwiększy ilość ofiar, powstanie wiele mutacji wirusa, ale pobyt dobroczynnego Jowisza w Rybach pomoże nam uzyskać tak potrzebną zbiorową odporność. Od 9 do 15 kwietnia koniunkcja Jowisza z Neptunem, dwóch władców znaku Ryb, zintensyfikuje wszystko, co charakterystyczne dla Ryb – ofiarność, współczucie i dobroczynność, jednocześnie na szeroką skalę będą stosowane szczepionki lub zostaną znalezione lekarstwa na wiele chorób, znaczenie Kościoła i religii wzrośnie. Pobyt Jowisza w Baranie natomiast sprzyja szeroko pojętej aktywności, będziemy mieć chęć do działania i wpływania na rzeczywistość wokół nas, życie przyspieszy, wiele osób odczuje impuls do wykazania się inicjatywą i wejdzie na ścieżkę rozwoju, rozpocznie wykonywanie zamierzeń, które odkładaliśmy od lat.
Jowisz w Rybach przebywać będzie do 11 maja, potem wejdzie do znaku Barana i 29 lipca zmieni bieg na wsteczny, 29 października wycofa się ponownie do Ryb, pozostanie w retrogradacji do 24 listopada, kiedy powróci do biegu prostego – 20 grudnia na dobre wkroczy do Barana – rok więc okaże się najbardziej korzystny dla znaków wodnych (Ryby, Skorpion, Rak) i ziemskich (Byk, Panna, Koziorożec) od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia. Korzyści z pobytu Jowisza w znaku Barana odczują znaki ogniste (Baran, Lew, Strzelec) i powietrzne (Bliźnięta, Waga, Wodnik) od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku.
Saturn obecnie tranzytuje Wodnika, 5 czerwca 2022 zmieni bieg na wsteczny, w którym pozostanie do 23 października 2022, zanim powróci do biegu prostego – retrogradacja planety wiąże się z wycofaniem energii i skierowaniem jej do wnętrza, czyli sprawy, które reprezentuje ulegną zahamowaniu, w przypadku Saturna są to wszelkie formy represji i ograniczeń, ale również budowanie struktur, stosowanie cierpliwości i umacnianie  ambicji.
Planety transpersonalne, czyli Uran, Neptun i Pluton, nadal pozostaną w znakach, w których przebywają od wielu lat –  Uran tranzytuje znak Byka, wprowadzając rewolucyjne zmiany w podejściu do własności, kwadratura Saturna z Uranem, czyli konflikt pomiędzy potrzebą niezależności i samostanowienia a koniecznością ograniczeń, narzuconych przez rządzących i ogólnie przełożonych, będzie wpływać na nas jeszcze przez cały styczeń, symptomy tego układu pojawią się w październiku 2022 roku, ale do ścisłego aspektu nie dojdzie, obejdzie się więc bez konieczności lockdownu. Neptun przebywa w Rybach, stymulując rozwój duchowy i dobroczynność, jednocześnie wpływając na produkcję farmaceutyków i przyczyniając się do coraz bardziej powszechnego stosowania dodatków chemicznych w żywności, Pluton w Koziorożcu natomiast nadal dokonuje transformacji struktur i wpływa na zmianę stosunku do władzy.
 

Krótka prognoza dla wszystkich znaków zodiaku na 2022 rok

Baran

Najbardziej korzystny czas nadejdzie od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, kiedy Jowisz zagości w waszym znaku, zaczniecie działać z rozmachem i na znacznie większą skalę, niż dotychczas, jest to dobry moment na podnoszenie kwalifikacji, rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć i oczywiście inicjowanie podróży zagranicznych. Największą aktywnością wykażecie się podczas pobytu Marsa w waszym znaku, czyli od 25 maja do 5 lipca, a także gdy będzie tranzytował najpierw życzliwy znak Strzelca od początku roku do 24 stycznia i potem Wodnika od 6  marca do 15 kwietnia. Wyjątkowo długo Mars będzie przebywał w przyjaznych Bliźniętach, bo od 20 sierpnia do 30 października w ruchu prostym, potem wejdzie w retrogradację do 27 grudnia, wyznaczając czas na korektę i ewentualne wycofanie się z działań nie przynoszących efektów, następnie powróci do ruchu prostego i z Bliźniąt wyjdzie dopiero 25 marca 2023. Pobyt Marsa w Bliźniętach to wyjątkowa okazja, do wykazania się inicjatywą w działalności związanej z pisaniem, publikowaniem, wyrażaniem zdecydowanej opinii, budowaniem wizerunku, poszerzaniem kontaktów oraz podróżowaniem.

Byk

Pobyt Jowisza w życzliwych Rybach, od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia, przysporzy wam wielu wysoko postawionych przyjaciół, gotowych udzielić wsparcia w razie potrzeby, nawiążecie też międzynarodowe kontakty, które okażą się bardzo korzystne. 30 kwietnia dojdzie do zaćmienia Słońca w waszym znaku, co może oznaczać rozpoczęcie kontaktu z podświadomą częścią osobowości, warto kierować się intuicją, bo pozostałe aspekty działające tego dnia są wyjątkowo korzystne, zwłaszcza koniunkcja Wenus z Jowiszem w Rybach – niektóre Byki stracą głowę dla kogoś z grona przyjaciół, miłość nadejdzie z niespodziewanej strony. Najlepszym samopoczuciem będziecie się cieszyć w czasie pobytu Wenus w waszym znaku od 28 maja do 23 czerwca, oraz w życzliwym Raku od 18 lipca do 11 sierpnia. Rewolucyjne zmiany czekają was w okolicach 1 sierpnia, gdy Mars znajdzie się w koniunkcji z Uranem w waszym znaku, nie powinniście się ich obawiać, bo wyjdą wam na dobre. O zdrowie zadbajcie w okolicach 8 listopada, gdy dojdzie do zaćmienia Księżyca w waszym znaku.

Bliźnięta

Od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza w życzliwym znaku Barana, możecie liczyć na wsparcie przyjaciół, wykorzystajcie ten czas na budowanie trwałych relacji. Wpadną wam do głowy innowacyjne pomysły podczas pobytu Merkurego w znaku Wodnika od 2 do 15 stycznia, potem wejdzie w retrogradację do 4 lutego, więc warto powrócić do edukacyjnych projektów, które wymagają utrwalenia, unikajcie natomiast rozpoczynania nowych spraw, szczególnie związanych z podróżami i komunikacją. Do znaku Wodnika Merkury powróci 14 lutego i pozostanie w nim do 10 marca, będziecie mieć więc dużo czasu na zdobywanie wiedzy, podnoszenie kwalifikacji oraz podróżowanie. Sukcesów w komunikacji, zwiększenia poczucia własnej wartości oraz błyskotliwych wypowiedzi możecie spodziewać się podczas pobytu Merkurego w waszym znaku od 30 kwietnia do 23 maja – od 11 do 23 maja w ruchu wstecznym, powróci do waszego znaku 13 czerwca i pozostanie w nim do  5 lipca. Skutecznością i pracowitością wykażecie się od 4 do 26 sierpnia oraz od 2 do 11 października, podczas pobytu Merkurego w ruchu prostym w znaku Panny.

Rak

Wyjątkowo korzystny czas dla planów edukacyjnych, podróży oraz rozwoju osobistego, nadejdzie od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia, podczas pobytu Jowisza w życzliwym znaku Ryb, możecie w tym czasie spodziewać się wsparcia dla projektów o szerokim zasięgu, zwłaszcza międzynarodowym. Na początku marca Raki, które pozostawały do tej pory w toksycznych związkach, niekorzystnych spółkach lub doświadczały przemocy ze strony partnerów osobistych lub biznesowych, odnajdą w sobie siłę i determinację, aby uwolnić się od zależności, wolność pomoże wam uzyskać koniunkcja Plutona, Marsa i Wenus w przeciwległym znaku Koziorożca – osoby młode i naiwne powinny zachować szczególną ostrożność przy zawieraniu nowych znajomości, bo ktoś może was wciągnąć w świat pełen namiętności, ale także zazdrości, przemocy i wykorzystywania. Na dobre samopoczucie i miłość możecie liczyć od 18 lipca  do 11 sierpnia, podczas pobytu Wenus w waszym znaku.

Lew

Saturn nadal przebywa w przeciwległym znaku Wodnika, możecie więc odnosić wrażenie, że wasza wolność osobista ulega ograniczeniu przez partnerów życiowych lub biznesowych, odczujecie to wyjątkowo mocno w styczniu i w październiku 2022, starajcie się jednak wyciągnąć jak najwięcej korzyści i nauki z tego układu, bo być może są w waszym życiu dziedziny, które wymagają powściągliwości i wprowadzenia zasad. Najlepszy czas dla zdobywania wiedzy, rozwoju osobistego oraz podróży zagranicznych nadejdzie od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza w życzliwym znaku Barana. Zdrowy rozsądek zachowajcie w okolicach 30 kwietnia i 25 października, kiedy dojdzie do częściowego zaćmienia Słońca w Byku i Skorpionie. Od 11 sierpnia do 5 września pobyt Wenus w waszym znaku umili wakacyjny wypoczynek, przyciągnie miłość i powodzenie.

Panna

Jowisz w przeciwległym znaku Ryb od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia przyniesie powodzenie i przyciągnie do waszego życia osoby życzliwe i prominentne, warto ten czas wykorzystać na poprawę wizerunku. Sukcesów możecie się spodziewać również podczas pobytu Merkurego w waszym znaku, macie szansę wykorzystać swoje atuty, w szczególności dociekliwy umysł, cierpliwość i pracowitość – w Pannie przebywać będzie od 4 do 26 sierpnia w ruchu prostym, powróci do waszego znaku biegiem wstecznym 23 września, zmieni bieg na prosty 2 października a 11 października was opuści, przechodząc do Wagi. W okolicach nowiu Księżyca w koniunkcji z Jowiszem w Rybach, do którego dojdzie 2 marca, możecie rozpocząć ważną znajomość, która przyniesie wam wymierne korzyści, chociaż coś trzeba będzie poświęcić. Początek kwietnia, podczas koniunkcji Jowisza z Neptunem, sprzyja przeżyciom mistycznym, rozwojowi twórczości, kontaktom z artystami, realizacji wymarzonym podróży z partnerami życiowymi. Na przełomie kwietnia i maja nadejdzie czas na miłość, kiedy Wenus znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem w przeciwległym znaku Ryb.

Waga

Okazja do zabłyśnięcia, również na forum międzynarodowym, wzrost powodzenia oraz możliwość przyciągnięcia do swego życia osób, mających wpływ na przyszłość, pojawi się od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza w przeciwległym znaku Barana. Nieustające powodzenie czeka was również od 29 września do 23 października, gdy Wenus zawita do waszego znaku, którym włada. Saturn z znaku Wodnika ograniczy u niektórych osób możliwość wykazania się kreatywnością, ale pojawią się inne korzyści, takie jak poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji w dziedzinach, przynoszących niewielkie, ale stale dostępne przyjemności, jedynie na początku roku i w październiku kwadratura Saturna do Urana wzbudzi silną potrzebę wolności i niezależności. Poprawy sytuacji finansowej możecie spodziewać się od 28 maja do 23 czerwca, podczas pobytu Wenus w znaku Byka.

Skorpion

Od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia Jowisz w życzliwym znaku Ryb rozwinie na szeroką skalę posiadane talenty, wzmocni kreatywność, pozwoli zająć się ulubionym hobby, poszczęści wam się w konkursach i grach liczbowych, dzieci staną się przyczyną dumy. Ostrożność zachowajcie w okolicach 16 maja, kiedy dojdzie do całkowitego zaćmienia Księżyca w waszym znaku, starajcie się nie ignorować swoich podświadomych potrzeb. Również częściowe zaćmienie Słońca, do którego dojdzie 25 października w waszym znaku, może spowodować, że coś ważnego przeoczycie.  Na początku sierpnia, kiedy dojdzie do koniunkcji Marsa z Uranem w przeciwległym znaku Byka dojdzie do poważnego konfliktu z partnerami życiowymi lub biznesowymi, niektóre Skorpiony skłonne będą nawet zakończyć znajomość lub wieloletnią przyjaźń.

Strzelec

Na początku roku Południowy Węzeł Księżycowy opuści wasz znak, co przełoży się na poprawę sytuacji praktycznie w każdej dziedzinie. Na największe profity możecie liczyć od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza, władcy waszego znaku, w życzliwym Baranie, wzrośnie kreatywność, entuzjazm, chęć do działania oraz dążenie do sprawienia sobie przyjemności, niektóre Strzelce wybiorą się w tym czasie w podróż zagraniczną, inne zatroszczą się o swoje potrzeby i zrobią wreszcie to, czego od dłuższego czasu sobie odmawiały, krótko mówiąc – Jowisz w Baranie otworzy przed wami szeroko drzwi w kierunku spełnienia. Na stan posiadania zwróćcie szczególną uwagę na początku marca, kiedy Mars i Wenus znajdą się w koniunkcji z Plutonem w Koziorożcu, ktoś może zechcieć pozbawić was tego, co do was należy. Wyjątkową aktywnością wykażecie się do 24 stycznia, podczas pobytu Marsa w waszym znaku, natomiast miłość uśmiechnie się do Strzelców od 16 listopada do 10 grudnia, podczas pobytu Wenus w waszym znaku.

Koziorożec

Jowisz w znaku Ryb wpłynie na zwiększenie mobilności i ułatwi podróżowanie od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia, warto w tym czasie zainwestować w lepszy samochód lub podróże zagraniczne. Nów Księżyca w waszym znaku, do którego dojdzie już 2 stycznia, wyznaczy początek nowego rozdziału w życiu. Wenus w waszym znaku przebywa w tym roku wyjątkowo długo, bo aż do 6 marca, przynosząc miłość i powodzenie, z tym że od 1 do 29 stycznia poruszać się będzie biegiem wstecznym, powrócą w tym czasie wspomnienia o dawnej miłości lub spotkacie dawno niewidzianą, a kiedyś bliską sercu osobę, to dobry czas na przemyślenia odnoście osobistych oczekiwań wobec związków. Koniunkcja Wenus, Marsa i Plutona w waszym znaku, do której dojdzie na początku marca, poruszy głębokie pokłady podświadomości i przyczyni się do transformacji, niektóre osoby mogą w tym czasie pomylić miłość z pożądaniem, pojawi się bowiem silna namiętność, zazdrość i chęć posiadania. Na początku kwietnia czekają was większe wydatki, gdy Mars i Wenus utworzą koniunkcję z Saturnem w Wodniku, układ wpłynie też na ochłodzenie uczuć w związku.

Wodnik

Jowisz właśnie opuścił wasz znak, ale rok i tak powinniście zaliczyć do udanych, bowiem od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia, podczas jego pobytu w znaku Ryb, znacznie wzrosną wasze zarobki, zwłaszcza na początku marca, gdy Słońce znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem, co skłoni zresztą do większych wydatków, będziecie mieć szeroki gest. Natomiast od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza w życzliwym Baranie, zwiększy się mobilność, będziecie więcej podróżować, niektóre Wodniki zrobią wreszcie prawo jazdy. Saturn w waszym znaku nadal skłania do stabilizacji, ale ogranicza niezależność, co niektóre Wodniki mogą ciężko znosić, szczególnie w styczniu i w październiku, podczas działania kwadratury zachowawczego Saturna do rewolucyjnego Urana. Nów Księżyca w waszym znaku w koniunkcji z Saturnem, do którego dojdzie 2 lutego, może przynieść początek długotrwałego kontraktu lub rozpoczniecie pracę wśród osób starszych i konserwatywnych. Przełom marca i kwietnia może być frustrujący ze względu na koniunkcję Marsa, Wenus i Saturna w waszym znaku. Na początku maja zachowajcie ostrożność z wydatkami, bo będziecie mieć tendencję do ich nieostrożnego wydawania.

Ryby

To będzie zdecydowanie wasz rok, szczególnie od początku stycznia do 11 maja oraz od 29 października do 20 grudnia, kiedy Jowisz będzie przebywał w waszym znaku, przynosząc uznanie, powodzenie i wszelką obfitość, jakiej zapragniecie. Niejedna Ryba spełni swoje marzenia, ponieważ w waszym znaku przebywać będą obaj władcy – Jowisz i Neptun, wszystko więc okaże się możliwe. To rok, w którym warto podejmować ważne, życiowe decyzje, nawet w okresie od 11 maja do 29 października oraz po 20 grudnia 2022 roku, podczas pobytu Jowisza w znaku Barana, bo w tym czasie poprawi się wasz stan posiadania i pojawi się ruch w finansach. Nów Księżyca w waszym znaku w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem, do którego dojdzie 2 marca, wyznaczy początek międzynarodowego projektu lub  rozpocznie się nowy rozdział w życiu, chociaż wasze odważne decyzje mogą nie spodobać się przyjaciołom. Również na początku kwietnia, kiedy Jowisz znajdzie się w koniunkcji z Neptunem w waszym znaku, dojdzie do tajemniczych wydarzeń, spełnią się marzenia niektórych Ryb. Przełom kwietnia i maja przyniesie niektórym osobom  wielką miłość.

Zostaw Komentarz